BREAKING NEWS

Plagoset polici dhe dy persona të tjerë në Pogradec

Plagoset polici dhe dy persona të tjerë në Pogradec
x

Politike

“Rama është afër një pazari”, deputeti i ri i ‘përvishet’ Ballës në mes të Kuvendit dhe nxjerr prapaskenat: S’keni shans! Qeveria qëndron në këmbë falë nesh!

“Rama është afër një pazari”, deputeti i ri i

Deputeti Ralf Gjoni ka deklaruar se mazhoranca mbahet në këmbë falë deputetëve të opozitës së re.

Ai ka deklaruar se tashmë kryeministri Edi Rama është pranë një pazari për zgjidhjen e krizës politike.

“Jeni të lumtur, kuptohet se prezenca jonë mban një mazhorancën në këmbë. Presidenti është krenar se i parapriu një lufte civile.  Rama krenar për punën që ka bërë. Rama është afër një pazari, kështu po dëgjoj zoti Balla. Edhe opozita për krenaritë e veta. Nuk ka marrëveshje me këtë maxhorancën për sistemin zgjedhor pa miratimin tonë. Nuk ka shans askush ta bëjë këtë”, është shprehur Ralf Gjoni.