BREAKING NEWS

Koronavirusi në Shqipëri / 15 të vdekur në 24 orët e fundit, 594 raste të reja me Covid, shërohen 984 qytetarë

Koronavirusi në Shqipëri / 15 të vdekur në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

Vrau policin në Lezhë, Aldi Rama niset me urgjencë drejt Tiranës, ja si paraqitet gjendja e tij shëndetësore

Vrau policin në Lezhë, Aldi Rama niset me urgjencë drejt
x
BREAKING NEWS

U raportua se vrau veten, policia jep njoftimin zyrtar për Aldi Ramën

U raportua se vrau veten,  policia jep njoftimin zyrtar për Aldi Ramën
x
BREAKING NEWS

SPAK zbarkon në këtë qytet, bastisen zyrat e Arsimit

SPAK zbarkon në këtë qytet, bastisen zyrat e Arsimit
x
BREAKING NEWS

Merr fund aksioni/ Prej 5 orësh po ndiqej nga policia, autori i ekzekutimit të oficerit të policisë në Lezhë bën aktin e rëndë

Merr fund aksioni/ Prej 5 orësh po ndiqej nga policia, autori i ekzekutimit
x
BREAKING NEWS

Jep dorëheqjen drejtori i "Shefqet Ndroqit", kjo është mjekja e njohur që zë vendin e tij (EMRI)

Jep dorëheqjen drejtori i "Shefqet Ndroqit", kjo është
x
BREAKING NEWS

Dëshmia që po ndryshon pistën e hetimeve/ Ishte me nënkomisarin e vrarë, Shefi i Krimeve në Policinë Lezhë jep detajet për ngjarjen tragjike: Po kërkonim të arrestonim dikë tjetër që kishte plagosur më herët... (EMRI)

Dëshmia që po ndryshon pistën e hetimeve/ Ishte me
x
BREAKING NEWS

Ekzekutimi i nën/komisarit të Policisë, reagon menjëherë Yuri Kim

Ekzekutimi i nën/komisarit të Policisë, reagon
x

Politike

“Rama është zhdukur”/ Basha hedh hije dyshimi mbi skenaret e ditëve të fundit: Kryeministri lëviz si pushtues me autokolona mbrojtjeje, inskenon bredhje me regji qendrore

“Rama është zhdukur”/ Basha hedh hije dyshimi mbi skenaret

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar qeverinë për keqmenaxhim të stituatës Covid, ndërsa tha se qytetarët nuk po kryejnë tamponët në kohë e madje edhe në rastet kur i kryejnë po vonohen në marrjen e përgjigjeve.

Duke denoncuar gjithashtu kostot e larta të trajtimit ndaj Covid, Basha tha se Rama po u largohet përgjegjësive duke udhëtuar në qytete e duke thënë të njëjtat gjëra.

Duke ju referuar udhëtimit të Kryeministrit sot në Kukës, Basha tha gjithashtu se ashtu si asnjë Kryeministër nuk ka lëvizur me autokolona, më herët.

“Lëviz si pushtues me autokolona rojesh. Nuk di nëse rojet janë  që ta mbrojnë nga Covidi se nga urrejtja e popullit nuk e mbrojmë dot”, tha Basha.

Kreu demokrat u shpreh se Kryeministri nuk është në gjendje t’ju përgjigjet këtyre pyetjeve:

Pse paguan për inceneratorin dhe jo për testet?
Pse paguan para për oligarkët dhe jo për rimbursimin e të sëmurëve?
Pse shpall me propagandë spitalin Covid 3 dhe nuk jep mjaftueshëm para për të tre spitalet covid, dhe ato rajonale? Dhe mjekët të kenë mundësi edhe të mbrohen dhe të trajtojnë pacientët si duhet.
Pse nuk e paguan bonusin për mjekët dhe infermierët?
Pse nuk përgatit strukturën shëndetësore, kur vala ka marr përpjetë, por vazhdon e bredh për t;ju ikur përgjigjes së këtyre pyetjeve?