BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x

Politike

Rama flet hapur: Shqiptarët janë të suksesshëm jashtë vetëm për këto arsye

Rama flet hapur: Shqiptarët janë të suksesshëm jashtë

Kryeministri Rama ka zhvilluar pasditen e sotme, 26 tetor një bashkëbisedim të gjerë me studentët e Elbasanit. Ndërsa i kthente përgjigje pyetjeve të tyre, kryeministri e pranoi se shqiptarët janë të suksesshëm jashtë vendit sepse aty nuk ka mik. Kushëri apo parti.

Rama: Duhet parë më shumë nga vetja, duhet kërkuar nga shteti patjetër ajo çka i takon shtetit, por nuk duhet lënë vetja në dorën e shtetit, askund sepse ky është sistemi që kemi zgjedhur. Ajo që ndodh me shqiptarët kur shkojnë jashtë është që aty nuk  njeh njeri as mik, as kushëri, as parti, as shoqëri, as komshi dhe aty është gjallë a vdekur do ja dalësh.

Prandaj jashtë niveli i suksesit të shqiptarëve individualisht është i  jashtëzakonshëm. Kur shkojnë jashtë bëjnë sukses në çdo nivel, edhe në nivelin më të ulët qoftë edhe si punëtorë janë  shumë herë më të mirë se ët tjerët. Këtu me të gjitha interferencat dhe të gjitha mundësitë e kapacitetet për t'i marrë gjërat në mënyrën më të lehtë dhe me faktin që shpeshherë ndodh që dikush i cili nuk e meriton ndodh diçka dhe ti që e meriton krijohet gjithë kjo turbulencë. Kush e vendos t'ia dalë dhe beson tek vetja nuk diskutohet që do t'ia dalë. Pastaj se cila është zgjedhja që bën ajo është komplet individuale.