BREAKING NEWS

Shkëlzen Berisha drejt burgut, ortaku i Diverolit zbardh detaje nga pazaret që bënë me djalin e ish-kryeministrit për trafikun e armëve në Gërdec, ja si u manipulua stema kineze në fishekët dhe kush merrej me paketimin municionit

Shkëlzen Berisha drejt burgut, ortaku i Diverolit zbardh detaje nga pazaret
x
BREAKING NEWS

21 janari, SPAK shpall moskompetencë për kallëzimet, zbardhet lëvizja e minutave të fundit

21 janari, SPAK shpall moskompetencë për kallëzimet, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se ç'po ndodh me monedhat e tjera të huaja

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se
x
BREAKING NEWS

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë është diskutuar mes tyre

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë
x
BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund të dalë si i përdorur

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund
x
BREAKING NEWS

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin, zbuloni se çfarë nga pret sot

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin,
x
BREAKING NEWS

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj përfitoi nga Klodian Zoto

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi tokë!

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi
x

Politike

“Rama i dërgoi email Sorosit për të...”/ Artan Hoxha zbulon të pathënat e 21 Janarit: Lulzim Basha është shumë i rëndësishëm në këtë ngjarje

“Rama i dërgoi email Sorosit për të...”/ Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha tha se nëse nuk do të ishte publikuar videoja mbi 21 janarit, ditën e ngjarjes, të nesërmen 6 drejtues të opozitës do të ishin në burg. Duke folur në “Arnautistan”, Hoxha tha se Lulzim Basha di mbi ngjarjen, ndërsa solli në vëmendje replikat mes ish-kreut të PD dhe Berishës.

“Duhet ta lëmë pas pandëshkueshmërinë, kanë vrarë njerëz, vranë shpirtin e protestës. Është maskara ai që i solli, se kështu tha, po mirë ti për çfarë je?! Për t’i vrarë këta?! Ai ishte një pushkatim publik. Si mund të vrasësh në atë farë feje?! A e di kush e fajëson Berishën në atë histori? Mënyra se si fshehu gjurmët, si mori në mbrojtje vrasësit. Kjo bën fajësimin e Berishës. Unë kam nxjerr urdhrin e atij që ishte me sy të nxirë. Se kush ia nxiu syrin?!

Basha sigurisht që di. Prandaj është i rëndësishëm në këtë ngjarje. Nuk ka dëshmuar kurrë. Është akuzuar edhe nga Berisha gjatë debatit për shpalljen non grata. Berisha e akuzoi Bashën që së bashku me Ramën, për shkak të marrëveshjes së tyre, sipas tij vrasjet u bënë nga një strukturë që komandohej nga Basha. Basha nga ana tjetër tha që disponoj informacione dhe nuk është ashtu siç është thënë. Por edhe Basha pas asaj e qepi gojën. Edhe përgjegjësia e Ramës duhet të dalë. Duhet të mbajë përgjegjësi ai që merr jetë të pafajshme.

Nga ëikiliksi u hapën kabllogramet. Nga Shqipëria kishte shkuar një email nga Rama drejtuar Sorosit, që të përdorte autoritetin e tij në Amerikë që të dërgonte një negociator për të shtensionuar situatën në Shqipëri. Nëse ajo video nuk dilte, mëngjesi i ditës tjetër do t’i gjente 6 drejtues të opozitës në burg”.

 

Më të lexuarat