BREAKING NEWS

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas ‘bombën’, zbulon emrat e vrasësve të Remzi Hoxhës, mes tyre edhe figura të rëndësishme politike (FOTO)

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas
x

Politike

Rama i jep njoftimin e rëndësishëm studentes me aftësi të veçanta (VIDEO)

Rama i jep njoftimin e rëndësishëm studentes me aftësi

Kryeministri Edi Rama teksa ka transmetuar sot në faqen e tij në Facebook rubrikën e radhës “pyetje-përgjigje” me qytetarët, i ka dhënë një lajm të mirë një studente me aftësi të kufizuara.

Pjesë nga biseda

Sidorela: Bëj pjesë në personat me “ak”. Kam përfunduar cilkin e studimeve bachelor dhe aktualisht jam në master. E di që është e vështirë të kem një vend pune, por si edhe vetë e keni thënë që masteri nuk është kusht për disa vende pune.

Edi Rama: Përshëndetje, në radhë të parë urime dhe suksese për masterin. Dhe për kërkesën tënde mendoj që lehtësisht mund të integrohesh në një program të praktikës profesionale, që ndërkohë i kam kërkuar ministres së Arsimit të kontaktojë me ty drejtpërdrejt, dhe ndërkohë ajo do ta bëjë këtë. Dhe të marrësh atë që të takon nga ligji për personat me aftësi të veçanta.

Më të lexuarat