BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Politike

“Rama i ka drejtuar pushkën bosh”/ Aleati i Bashës nxjerr prapaskenat dhe zbulon nëse do të shkarkohet apo jo Presidenti Meta: Është në një situatë të vështirë sepse gruaja e tij...

“Rama i ka drejtuar pushkën bosh”/ Aleati i Bashës nxjerr

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi e konsideron periudhën e fundit si një ndër periudhat më të mira të Presidentit Meta, i cili është rreshtuar haptazi përkrah opozitës.

Shehi i ftuar në emisionin ‘Politik On’ tha se Meta ndodhet në një pozicion të vështirë edhe me faktin se bashkëshortja e tij është kryetare e një partie opozitare, por ai theksoi se këto nuk janë arsye për ta shkarkuar.

Shehi shtoi se Rama do të marrë çdo pushtet dhe të thotë se çdokënd që bën tangërllëk ai e heq, por vetëm Metën nuk e tremb, se i ka drejtuar një pushkë bosh.

Shehi: Kjo periudha e fundit është periudha më e mirë e Metës nga ana morale. Ai është rreshtuar haptazi me opozitës, të jemi të sinqertë, por ky është gjesti më i mirë politikisht. Të jesh me opozitën nuk është se je me kundër kushtetutën.

Meta është në një situatë të vështirë sepse gruaja e tij është kryetare e një partie opozitare dhe qysh në këtë moment është kompromentuar. Gabimet e tij janë të një natyre tjetër, kur sulmoi ambasadën amerikane sepse i ka bërë një dëm edhe opozitës. Ta kishte hapur kur erdhi letra, 6 muaj para zgjedhjeve.

Po a është Meta për tu hequr, sigurisht që jo. Unë mendoj se ai duhet të rrijë edhe një vit atje në presidencë se ndryshe ne nuk qeverisemi më as nga ana formale, se për substancë kemi kohë që nuk qeverisemi. Rama do të marrë çdo pushtet dhe të thotë se çdokënd që bën tangërllëk ai e heq. Ai tremb edhe të vetët kështu, por vetëm Metën nuk e tremb, se i ka drejtuar një pushkë bosh.