Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama i kthehet Nikollë Lesit: Je i vjetër dhe i lodhur nga jeta

Postuar: 13/11/2018 - 22:48

Kryeministri Edi Rama u përball me gazetarët Artan Hoxha, Muhamed Veliu dhe Nikollë Lesi. Ishte ky i fundit që 'ngacmoi' kreun e qeverisë, por edhe përgjigja e kryeministrit nuk mungoi po përmes batutës.

Biseda:

Nikollë Lesi: Ti je kryeministër, unë jam lojtar i vjetër. 

Edi Rama: Je i vjetër dhe i lodhur. Me atë “Kohën tonë”? 

Nikollë Lesi: Kam informacion, do të të rrethojnë zyrën, do të ngjiten para zgjedhjeve, më vjen keq se do ikësh si Fatos Nano. Bëre keq që the “i lodhur”. E kam provuar me Berishën dhe Nanon…

Edi Rama: S’je i lodhur nga unë, ti je i lodhur nga jeta…

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2018 - 23:54

Duke folur për arsimin e lartë dhe protestën studentore, kryeministri Rama ka adresuar sërish thirrje për të rinjtë që të dialogojnë lidhur me kauzat përkatëse.

Postuar: 13/12/2018 - 23:43

Ka plasur një debat mes kryeministrit Rama dhe predagogut Mark Marku.

Postuar: 13/12/2018 - 23:25

Kryeministri Edi Rama ka biseduar me një student me aftësi të kufizuar.

Postuar: 13/12/2018 - 23:14

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të forta të vajzës së Azem Hajdarit, dep

Postuar: 13/12/2018 - 23:04

Një student me aftësi të veçanta u bë pjesë e emisionit ‘Opinion’, ku i ftuar ishte

Postuar: 13/12/2018 - 22:53

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka ka bërë një akuzë të fortë në emision

Postuar: 13/12/2018 - 22:51

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë lidhur me skandalin me tenderin e lotit të parë t