BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta do të bëjë gjithçka për të bllokuar formimin e qeverisë nga PS, pakti PD-LSI nuk e kënaq, presidenti nuk ja ka besën Bashës

Fatos Klosi: Meta do të bëjë gjithçka për të
x

Politike

Rama i nxori videon e bujshme dhe e ironizoi, reagon Mark Marku: Nuk më vjen mirë, por...

Rama i nxori videon e bujshme dhe e ironizoi, reagon Mark Marku: Nuk më

Kryeministri Edi Rama pas vendimit të kryedemokratit Lulzim Basha për të caktuar në Lezhë si drejtues politik të fushatës pedagogun Mark Marku, ka publikuar një debat të Markut me deputetin e PS, Musa Ulqini dhe shkruan me ironi se ky është kandidati i PD për ministër Arsimi. Lidhur me këtë video që bëri bujë në rrjetet sociale ka folur vetë Mark Marku.

“Nuk më bën përshtypje fare. Unë kryeministrin e njoh. E kujtoj atë rast. Nuk më vjen mirë. Por dhe unë jam njeri dhe kam emiocione. Edhe Papa gjuajti një grua atje... Unë kisha një shishe në dorë, nuk gjujta. Se Musait i kanë bërë shumë gjëra, i kanë futur karamelen në gojë në mes të rrugës, s’besoj se u fye nga fjala ime...

Unë isha emocionalisht i ngarkuar, sepse po diskutohej ligji për median. Situata ishte shumë kritike. Unë flisja, ai merrte mesazhe me telefon për të më ndërprerë mua”, tha pedagogu Mark Marku.

Më të lexuarat