Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama i përgjigjet akuzave të opozitës për asistencën: Edhe anëtarët e Këshillit Bashkiak Kukës përfitonin!

Postuar: 23/02/2018 - 20:02

Kryeministri Edi Rama i ka cilësuar një manipulim të madh politik akuzat e opozitës për heqjen nga skema e ndihmës ekonomike të rreth 20 mijë familjeve në nevojë. Nga qyteti i Beratit, ku zhvilloi mbledhjen e qeverisë, Rama tha se skema e re do të heqë nga skema të gjithë abuzuesit, duke bërë që paratë të shkojnë te familjet në nevojë.

Sipas tij, skema është e ftohtë dhe kompjuterike, dhe jo si skema e dikurshme, ku merrnin ndihmë ekonomike edhe anëtarët e këshillit bashkiak, duke përmendur këtu Kukësin. Më tej, kreu i ekzekutivit theksoi se do të gjendet rruga për t’i bërë pjesë të kësaj skeme të gjitha familjet në nevojë.

“Ka një manipulim të madh politik, ndërkohë që skema është e njëjta që u pilotua për dy vjet në tre qarqe, Tiranë-Elbasan-Durrës, që nxori mbi 19 mijë abuzues, dhe që tani shtrihet në të gjithë Shqipërinë. Nëse skema pati suksese në tre qarqet nuk ka pse të mos ketë sukses dhe në qarqet e tjera, për të ndarë në mënyrë të drejtë ndihmën ekonomike. Skema është e ftohtë, kompjuterike, nuk është skema e dikurshme, kur kemi parë gjëra skandaloze, deri kur Këshilli bashkiak i Kukësit i jepte ndihmë ekonomike vetes së vet, gjithë anëtarëve."-tha Rama.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 15

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/03/2018 - 21:57

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu ka reaguar në lidhje me arrestimet e fundit në Lezhë.Me anë të një postimi në Facebook, Ndreu shkruan se ky reagim ka ardhur për t’u dhënë përgjigje të gjithë turbullirave që janë bërë kohët e fundit.

Postuar: 18/03/2018 - 16:44

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar edhe njëherë në lidhje me ndërtimin e Teatrit Kombëtar.

Postuar: 18/03/2018 - 16:08

Nënryetari i grupit të PD, Edi Paloka në një reagim lidhur me arrestimin e kryebashkiakut të Lezhës të zgjedhur nga e djathta, thotë se nuk kërkojmë që drejtësia të mos bëjë det

Postuar: 18/03/2018 - 15:56

Kreu i qeverisë ka premtuar këtë të dielë një ligj të posaçëm për sponsorizimin e sportit të basketbollit.Nga Pallati i ri i Sportit të lojërave me dorë "Dhimitrq Goga&quot

Postuar: 18/03/2018 - 15:08

Ambasadori i Rusisë në Tiranë, Aleksandër Karpushin ka folur për herë të parë për akuzat ndaj Partisë Demokratike se është financuar nga biznesmenë rusë për të lobuar në SHBA.

Postuar: 18/03/2018 - 14:18

Deputeti i PD-së, Klevis Balliu  i është rikthyer edhe një herë çështjes “Tahiri”, duke publikuar një dokumentar të animuar për qeverinë Rama.