BREAKING NEWS

Koalicion me Ramën në 2021? Ilir Meta jep përgjigjen e prerë, surprizon me deklaratën për Kryemadhin: Jam mërzitur! Do ju tregoj mesazhet e Monikës e Vasilit

Koalicion me Ramën në 2021? Ilir Meta jep përgjigjen e
x

Politike

Rama i vendosur, Shefja e misionit të ONM flet mbi nismën për shkarkimin e Metës

Rama i vendosur, Shefja e misionit të ONM flet mbi nismën për

Maxhoranca është e vendosur ta çojë deri në fund nismën për shkarkimin e Metës, nismë kjo që sipas Spiropalit do ta çlirojë Metën dhe do t’i japë atij mundësinë që të vendoset në krye të opozitës.

Megjithëse nuk ka qenë në seancën e së enjtes në Kuvend, kryeministri Rama ka reaguar në facebook në lidhje me dekretet e Metës që u rrëzuan në seancë nga maxhoranca. Rama shkruan se dekretet e Metës janë një katrahurë pa asnjë bazë ligjore që janë firmosur në kohë rekord nga Meta për të sulmuar qeverinë dhe që si qëllim kanë pasur vetëm vazhdimin e luftës së dështuar të opozitës

Lidhur me këtë situatë ka reaguar edhe Shefja e ONM, Genoveva Ruiz Calavera.

Teksa u pyet për shkarimin e Ilir Metës ajo tha për RTV Ora:

“Nuk dua të shprehem pasi janë shumë procese në zhvillim”.