Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama i vendosur, Shefja e misionit të ONM flet mbi nismën për shkarkimin e Metës

Postuar: 12/09/2019 - 16:46

Maxhoranca është e vendosur ta çojë deri në fund nismën për shkarkimin e Metës, nismë kjo që sipas Spiropalit do ta çlirojë Metën dhe do t’i japë atij mundësinë që të vendoset në krye të opozitës.

Megjithëse nuk ka qenë në seancën e së enjtes në Kuvend, kryeministri Rama ka reaguar në facebook në lidhje me dekretet e Metës që u rrëzuan në seancë nga maxhoranca. Rama shkruan se dekretet e Metës janë një katrahurë pa asnjë bazë ligjore që janë firmosur në kohë rekord nga Meta për të sulmuar qeverinë dhe që si qëllim kanë pasur vetëm vazhdimin e luftës së dështuar të opozitës

Lidhur me këtë situatë ka reaguar edhe Shefja e ONM, Genoveva Ruiz Calavera.

Teksa u pyet për shkarimin e Ilir Metës ajo tha për RTV Ora:

“Nuk dua të shprehem pasi janë shumë procese në zhvillim”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 23:50

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Postuar: 19/09/2019 - 23:05

Teksa Bundestagu gjerman pritet të bëjë publik vendimin e tij për hapjen e negociatave të Shqip

Postuar: 19/09/2019 - 22:58

3 vite shërbim prove caktoi Gjykata e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendsh

Postuar: 19/09/2019 - 22:47

Ndërkohë që u dha vendimi për ish-ministrin Tahiri me 5 vite burg por që do të jetë për 3 vi

Postuar: 19/09/2019 - 22:37

 Pas dënimit të dhënë nga Krimet e Rënda për të dënuar me 5 vite burg ish ministrin e Brends

Postuar: 19/09/2019 - 22:31

Kreu i PD-së ka reaguar pas vendimit Gjykatës për Saimir Tahirin.

Postuar: 19/09/2019 - 22:22

Disa herë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ka këshilluar gazetarët të ruhen nga kushërinj