BREAKING NEWS

Ndodh për herë të parë në PD/ Zbardhen emrat e 5 anëtarëve të Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve, nga Bujar Nishani tek Besnik Mustafaj

Ndodh për herë të parë në PD/ Zbardhen emrat e 5
x

Politike

Rama inspektoi projektin e rëndësishëm, Tërmet Peçi i thotë kryeministrit atë që nuk e priste: S’keni parë gjë akoma! (REPLIKAT)

Rama inspektoi projektin e rëndësishëm, Tërmet Peçi i

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku ka inspektuar ditën e sotme punimet në Bypass-in e Tepelenës.

Rama e ka konsideruar një vepër të rëndësishme t infrastrukturës kombëtare vihet në shërbim të qytetarëve e të sipërmarrjes.

Ndërkohë Rama ishte i shoqëruar edhe nga kryetari i Bashkisë së Tepelenës Tërmet Peçi i cili prezantoi ecurinë e punimeve.

Peçi tha se Kalaja ka qenë e bllokuar dhe tashmë po zhbllokohet nga të gjitha zaptimet  e panevojshme. “Vitin tjetër besoj Tepelena lidhet me bregun e detit me 80 km”, u shpreh ai, ndërsa fton kryeministrin të shohë punimet.

Ndërkohë kryeministri Rama tha se i ka parë inspektimet në kala, ndërsa Peçi i përgjigjet me të njëjtën shprehje të cilën kryeministri e ka përdoruar në shumë debate politike.

Peçi:  “S’keni parë gjë akoma”

Rama: S’kam parë gjë akoma, e!

Më të lexuarat