Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama: Ishte merita e Zahos më shumë se e imja

Postuar: 16/05/2018 - 13:23

Kryeministri Edi Rama ka dalë paksa nga konteksti politik, ndërsa merrte pjesë në projektin mbi rrjetëzimin e Piramidës në Tiranë. Duke folur për realizimin e këtij projekti, Rama foli edhe për meritën që kishte dhënë djali i tij i vogël Zaho, si dhe telefonatën me kryetarin e bashkisë, Erjon Veliaj.

“Erioni kërkonte një rrugë për ta kthyer rrugën për pjesën e të rinjve trendi të Tiranës, komunitet minoritar brenda komunitetit të madh të të rinjve të Tiranës, që rrezikonte ta kthente në qendër të ardhur me sforcim në kohë, kurse unë i thosha fëmijët, fëmijët,  kjo ishte merita e Zahos më shumë sesa imja dhe e mbaj mend një ditë kur ai më telefonoi i ekzaltuar, ashtu si telefon gjithmonë edhe për një pusetë, edhe për një projekt transformues, e me tha: E gjetëm lal, u zgjidh kjo punë, por e kam mësuar se pas gjetjes gjetja që jetë mbrapa, e faktikisht më foli për projektin që është diçka përtej endrrës time më të bukur” , u shpreh Rama, i cili foli për projektin që bën bashkë fëmijët dhe teknologjinë. “Është kohë të forcojë pasurodet për tu mbrojtur nga Zaho”, u shpreh shefi i qeverisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 14

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/12/2018 - 11:56

Pas zëdhënëses së Berishës, Erla Mëhilli e cila njoftoi këtë mëngjes tërheqjen e saj nga gara për Këshillin Kombëtar të PD, një tjetër figurë e rëndësishme në PD, heq dorë.
 

Postuar: 15/12/2018 - 11:56

Mimoza Hajdarmataj, ish-deputete e Partisë Demokratike, nëpërmjet një statusi në Facebook, ka sqa

Postuar: 15/12/2018 - 11:51

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste ka ironizuar zhvillimet e punimeve të Kuvendit Ko

Postuar: 15/12/2018 - 11:46

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve dhe kërkesat e tyre.

Postuar: 15/12/2018 - 11:42

Kryedemokrati Lulzim Basha në fjalën e tij nga Kuvendi i PD-së, ka theksuar se është koha e ndr

Postuar: 15/12/2018 - 11:38

Me thirrjet “nuk jemi lodhur”, studentët po protestojnë përpara Kryeministrisë në dit

Postuar: 15/12/2018 - 11:36

Ka filluar mbledhja e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike për votimin e  Këshillit të