Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e radhës nga Spartak Ngjela: Ju tregoj lëvizjen që do ndodhë së shpejti në nivele të larta të politikës, ja çfarë më tha Rama

‘Bomba’ e radhës nga Spartak Ngjela: Ju tregoj lëvizjen
x

Politike

Rama jep lajmin e mirë për punonjësit dhe të larguarit nga puna në këtë sektor: Do përfitojnë pagë lufte të gjithë ata që...

Rama jep lajmin e mirë për punonjësit dhe të larguarit nga

Kryeministri Edi Rama është solidarizuar me sektorin e Transportit Rrugor të Udhëtarëve. Rama bën me dije se do jepet pagë lufte për punonjësit dhe të larguarit nga puna për Qershorin 2020.

Postimi i Ramës

SOLIDARITET për sektorin e Transportit Rrugor të Udhëtarëve për lehtësimin e pasojave nga vonesa e detyruar e nisjes së aktivitetit në muajin qershor.

QEVERIA SHQIPTARE miraton:

 +5,191 Paga Lufte për punonjësit dhe të larguarit nga puna për Qershorin 2020!

 Efekti financiar prej 134,966,000 Lekë mbulohet nga fondi rezervë i DPSHTRR!

Falë mirëadministrimit, rezultateve rekord të 2019-ës dhe përgjegjësisë shembullore sociale të DPSHTRR-së, mundësohet mbështetja e dytë për sivjet nga DPSHTRR për sektorin e transportit të udhëtarëve me autobus (pas kompensimit të taksës vjetore TVMP) #ShqipëriaQëDuam ????????

Më të lexuarat