BREAKING NEWS

Deputetët e PS i përgjigjen Metës dhe kërkojnë hetim nga SPAK për presidentin, i kujtojnë bllokun 700 mijë euro dhe reformën në drejtësi

Deputetët e PS i përgjigjen Metës dhe kërkojnë hetim
x

Politike

Rama jep lajmin e mirë (VIDEO)

Rama jep lajmin e mirë (VIDEO)

Kreu i qeverisë Edi Rama ka publikuar ditën e sotme pamjet nga Fushë-Kruja ku vijon rindërtimi i banesave për familjet që mbetën në qiell të hapur pas tërmetit të 26 nëntorit të vitit 2019.

Rama thotë se kjo lagje pas tragjedisë së një viti më parë po merr hap pas hapi formën e një zone rezidenciale për familjet e prekura nga tërmeti.

“Mirëmëngjes dhe me lagjen e re te Rilindjes së Fushë-Krujës, që pas tragjedisë së një viti më parë, po merr hap pas hapi formën e një zone cilësore rezidenciale për familjet e prekura nga tërmeti, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Më të lexuarat