BREAKING NEWS

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja Yuri Kim shfaqet si kurrë më parë (Pamjet)

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja
x

Politike

Rama jep mesazhin e fortë në Kosovë: Momenti që shqiptarët të bashkohen

Rama jep mesazhin e fortë në Kosovë: Momenti që

Kryeministri Edi Rama në përfundim të vizitës së tij dy ditore në Kosovë, mbajti një komunikim për mediat në aeroportin Adem Jashari, para se të nisej për në Shqipëri.

Rama tha se ky është momenti për t'u bashkuar të gjithë dhe jo për t'u ndarë përballë për ide apo politikë.

"Ka gjithmonë një kohë për t'u përleshur me njëri tjetrin për ide, bindje, politikë, për çfarë do qoftë, por duhet të ketë sa herë koha e vë në pikëpyetje një moment për t'u bashkuar me njëri tjetrin për historinë tonë. Kush kujton, mendon apo propagandon se këtu bëhet fjalë për një akt ndaj disa personash, apo se këtu bëhet fjalë për të shfrytëzuar këtë instrument për pastrimin e skenës politike, apo ç'kapjen e shtetit, është ose naiv ose  tejet i verbuar nga mllefi", tha Rama.