BREAKING NEWS

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se ç'po ndodh me monedhat e tjera të huaja

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se
x
BREAKING NEWS

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë është diskutuar mes tyre

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë
x
BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund të dalë si i përdorur

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund
x
BREAKING NEWS

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin, zbuloni se çfarë nga pret sot

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin,
x
BREAKING NEWS

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj përfitoi nga Klodian Zoto

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi tokë!

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi
x
BREAKING NEWS

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto, ish prokurori zbardh detaje të forta: Indicie të rëndësishme...

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto,
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i brendshëm është më i rrezikshëm se ai i jashtëm

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i
x

Politike

Rama ka bërë korrupsion në zemër të Amerikës? Spartak Ngjela tregon se çfarë mund të fundosë kryeminstrinë: Çështja është më e vështirë se kaq

Rama ka bërë korrupsion në zemër të Amerikës?

Avokat Spartak Ngjela i ftuar në një intervistë televizive ka folur në lidhje me ngjarjen e fundit të cilat përfshijën kryeministrinë Edi Rama dhe ish-zyrtarin e FBI-së, ku tha se për tu hetuar rasti i fillimisht duhet denoncuar por kryeministri  hetohet vetëm nga SPAK.

“Rama ka thënë e kam mik, problemi qëndron që e ka mik ai sot mund të thonte që nuk e njoh fare. Prova. Është goditur një shef i lartë i FBI, duhet  të presim çfarë do të thotë hetimi. Për tu hetuar në Shqipëri avokati Ngjela thotë se rasti duhet denoncuar.

Kryeministri Rama hetohet dhe gjykohet vetëm nga SPAK. Nuk ka nevojë për denoncim, ai është person i lartë, SPAK-u është i detyruar të hetojë por hetimet janë sekrete dhe nuk mund të fliten. Ka një SPAK i cili është i shkëputur dhe orientohet nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, tha Ngjela.

Ngjela thotë se interesi amerikan është më shumë së interesi Shqiptar që të vendos, nuk mund të ngutemi. Çështja është më e vështirë se kaq.

 

Më të lexuarat