BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po
x
BREAKING NEWS

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije peshkimi, por edhe me avionë civilë

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije
x
BREAKING NEWS

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së opozitës, nuk i kursehet ish-kryeministrit dhe Alibeajt

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së
x
BREAKING NEWS

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh prapaskenat dhe i del kundër ministrit: Ja sa agjentë kanë ardhur

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën ‘bombë’: Ja kush është qyteti që konsumon më shumë kokainë në Shqipëri

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe Biden"/ Rakipi pyet Fevziun për spektaklin që ka “mbërthyer” shqiptarët: Po largohen masivisht, kush ka mbetur është zhytur në kotësinë e Big Brother

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës amerikane plas deklaratën: Ka informacione që nuk janë publikuar dhe…

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës
x
BREAKING NEWS

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të flasësh!”/ Plas debati në studio, Rakipi kapet me Fevziun për naftën kontrabandë dhe oligarkët

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të
x

Politike

“Rama ka tejkaluar çdo lloj pragu e vije të kuqe”, paralajmëron Sali Berisha: Të bëhemi gati për betejën finale

“Rama ka tejkaluar çdo lloj pragu e vije të kuqe”,

Ish kryeministri Sali Berisha deklaroi nga Burreli ku ishte i pranishëm në ceremoninë e 32-vjetorit të krijimit të degës së PD, se qytetarët duhet të bëhen gati për betejën finale me çdo kusht për të larguar kryeministrin Edi Rama.

Në fjalën e tij, Berisha akuzoi kryeministrin Rama se ka turpëruar vendin, ndërsa shtoi se sipas tij ai ka kaluar çdo lloj vije të kuqe referuar skandalit “McGonigal”.

Gjithashtu Berisha u shpreh se PD është parti e taksave të ulëta.

“Njeri që e don Klosin, Matin dhe qytetarët ka përkushtimin më të madh për ta shndërruar atë Bashki në shtëpinë e çdo qytetari dhe që të dy bashkë do të përgjysmojmë taksat, ne jemi parti e taksave të ulëta ne besojmë se paratë në xhepat tuaja janë më të vlefshme për ju. Taksa e ulët është ligji ynë, kjo është njëra anë e medaljes së misionit tonë. Misioni ynë ka dhe anën tjetër largimin e Edi Ramës nga pushteti ne sëshpejti kalojmë në betejën finale kundër këtij armiku i cili turpëron çdo vend, çdo njeri kundër këtij armiku që zbaton parimet më të zeza ndaj kundërshtarit dhe opozitës kundër këtij armiku të pabesë që nuk nguron t’i fusë dhe thika partnerit kryesor strategjik. Edi Rama ka tejkaluar çdo lloj pragu dhe vije të kuqe çdo ditë që qëndron është haraç për çdo shqiptar. Ndaj dhe të ngrihemi t’i tregojmë botës se në kurrë korrupsioni nuk na mposht, as pabesia dhe kurrë nuk do të pranojmë monizmin por do të bëjmë gjithçka që shqiptarët të votojnë si qytetarë të lirë. Të bëhemi gati për betejën finale me çdo kusht”, tha Berisha.