Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama mbledh kabinetin e tij qeveritar

Rama mbledh kabinetin e tij qeveritar

Postuar: 08/01/2014 - 11:40

Kryeministri Edi Rama zhvillon sot mbledhjen e parë zyrtare për këtë vit me kabinetin e tij qeveritar. Mbledhja e Këshillit të Ministrave zhvillohet disa ditë pasi kryeministri Rama zhvilloi një mbledhje informale me ministrat e kabinetit të tij në Radhimë të Vlorës.
 
Në mbledhjen e sotme pritet të shqyrtohen prioritetet e qeverisë për këtë vit si dhe të merren një sërë vendimesh të rëndësishme.
 
Ndërkohë që ditën e shtunë kabineti “Rama” do të zhvillojë një mbledhje të përbashkët me qeverinë e Kosovës e kryesuar nga kryeministri Hashim Thaçi.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:37

Zv.ministrja e Brendshme Romina Kuko, e cila njëkohësisht është edhe kryetare e Grupit Ndërinstitucional të Punës ka njoftuar se qeveria po bën përgatitjet për hapjen e Kapitullit 24, nëse hapen negociatat me BE-në.

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar sa i takon dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pos

Postuar: 20/07/2019 - 15:35

Partia Demokratike i kërkon Prokurorisë të hetojë krimin elektoral të 30 qershorit.Opozita ka kal

Postuar: 20/07/2019 - 14:55

Kreu i LDE-së Arian Galdini ka reaguar lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i Kryem

Postuar: 20/07/2019 - 14:51

Pas aktit të dorëheqjes së parevokueshme të Ramush Haradinaj si kryeministër i Kosovës, ka ardhur

Postuar: 20/07/2019 - 14:50

Shkarkimi i Presidentit Ilir Meta duket se nuk do të jetë një proces aspak i lehtë për mazhorancë