Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama merr masa kundra shiut me “gjyma” për Ditën e Verës në Elbasan (FOTO)

Postuar: 14/03/2019 - 15:51

Kryeministri i është rikthyer veshjes së tij të “çuditshme” asaj që përdori dhe në festimet e 28 nentorit në Vlorë.

Gjatë festimeve të Ditës së Verës në Elbasan, kreu i qeverisë është parë i veshur me atlete sportive dhe me modelin e tij të dy palë tutave kundra shiut.

Këtë veshje Rama e ka përdorur dhe në Vlore, në ceremoninë e festës së 28 nëntorit.

Me gjasa veshja e Kryeministrit ka lidhje dhe me parashikimet e sinoptikanëve për reshje shiu me “gjyma”.

Në pranin e Sekretarit të Përgjithshëm të PS-së, Taulant Balla, kreut të Bashkisë, Qazim Sejdini, Rama ka ecur në bulevardin kryesor si dhe ka vizituar ekspozitat dhe aktivitetet e organizuar për Ditën e Verës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/03/2019 - 13:42

Spostohet protesta nga Kuvendi, Mesohet se ata po zhvendosen drejt Policise se TIranes.

Postuar: 21/03/2019 - 13:35

Është shtyrë seanca paraprake te Krimet e Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Postuar: 21/03/2019 - 13:30

Ndërkohë që opozita po proteston para Kuvendit, një tjetër kandidat ka 'tradhtuar' PD duk

Postuar: 21/03/2019 - 13:23

Tension për disa momente në protestën e gjashtë të opozitës joparlamentare kundër qeverisë Rama

Postuar: 21/03/2019 - 13:15

Tre orë nga nisja e protestës së opozitës, ish-deputetët dhe drejtuesit e PD-së dhe të LSI-së jan

Postuar: 21/03/2019 - 13:14

Kryetarja e LSI-së,  Monika Kryemadhi, e më tej edhe ish deputeti Petrit Vasili ka deklaruar

Postuar: 21/03/2019 - 13:08

Ditën e sotme opozita po mban protestën e saj të 6, ku edhe shpëndarja e protestuesve është bërë