Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama: Mirënjohje përfaqësuesve të klerit shqiptar, e ngritën Shqipërinë në piedestal!

Rama: Mirënjohje përfaqësuesve të klerit shqiptar, e ngritën Shqipërinë në piedestal!

Postuar: 11/01/2015 - 20:35

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka shprehur mirënjohje të thellë për katër përfaqësuesit e klerit shqiptar, të cilët ishin pjesë e delegacionit të vendit tonë, në marshimin botëror të Parisit, në nder të viktimave nga sulmet terroriste.
 
Kryeministri Rama ka shkruar në rrjetin e tij social në Facebook se katër klerikët fetarë shqiptarë mahnitën Parisin dhe mbarë botën, duke e ngritur sipas tij, Shqipërinë në piedestal.
 
"Mirënjohje të katër përfaqësuesve të klerit shqiptar, që sot mahnitën Parisin dhe e ngritën Shqipërinë në piedestal!", ka shkruar Rama në Fb.
 
Ndërkohë, ai e ka quajtur ditën e sotme, një ditë të mbushur me emocione, që sipas tij, solli një dëshmi solidariteti e vëllazërie fetare të çmuar shumë lart në zemër të Evropës.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:55

Lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës, ka reaguar edhe avokati Spartak Ngjela.

Postuar: 19/07/2019 - 23:54

Avokati Spartak Ngjela, duke komentuar zhvillimet e reformës në drejtësi dhe ngritjen e instituci

Postuar: 19/07/2019 - 23:26

Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush

Postuar: 19/07/2019 - 22:58

Avokati Spartak Ngjela tha se Sali Berisha duhet të ndërrojë lidershipin e Partisë Demokratike pa

Postuar: 19/07/2019 - 22:51

Deputetja e PD-së Rudina Hajdari ka reaguar për miratimet e dy ligjeve në kuvend për Reformën në

Postuar: 19/07/2019 - 22:00

Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha ka zhvilluar një takim në sheshin e qytetit

Postuar: 19/07/2019 - 21:50

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës Voltana Ademi thotë se padia e bërë nga Shoqata e Bashkive në G