Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama në Paris: Është goditur një vend i familjes europiane

Rama në Paris: Është goditur një vend i familjes europiane

Postuar: 11/01/2015 - 13:42

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një deklaratë për media për marshimin që do të zhvillohet sot në Paris dhe sulmin që ndodhi ndaj revistës satirike Charlie Hebdo.
 
" Këtu nuk jemi vetëm ne si përfaqësues të Shqipërisë, por janë edhe përfaqësuesit,  4 krerët komuniteteve fetare po ashtu është një grup gazetarësh dhe analistësh.  Është goditur një nga vendet e familjes europiane" tha Rama për median. 
 
Në krah të kryeministrit qëndronin edhe krerët e besimeve fetare. 
 
 
Ndersa mediat njoftojne se Rama sapo eshte futur ne Pallatin Elize, ku do te takohet me presidentin François Hollande. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:55

Lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës, ka reaguar edhe avokati Spartak Ngjela.

Postuar: 19/07/2019 - 23:54

Avokati Spartak Ngjela, duke komentuar zhvillimet e reformës në drejtësi dhe ngritjen e instituci

Postuar: 19/07/2019 - 23:26

Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush

Postuar: 19/07/2019 - 22:58

Avokati Spartak Ngjela tha se Sali Berisha duhet të ndërrojë lidershipin e Partisë Demokratike pa

Postuar: 19/07/2019 - 22:51

Deputetja e PD-së Rudina Hajdari ka reaguar për miratimet e dy ligjeve në kuvend për Reformën në

Postuar: 19/07/2019 - 22:00

Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha ka zhvilluar një takim në sheshin e qytetit

Postuar: 19/07/2019 - 21:50

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës Voltana Ademi thotë se padia e bërë nga Shoqata e Bashkive në G