Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama në rolin e shoqëruesit, ecën në këmbë me Sekretarin Kerry për tek Basha

Rama në rolin e shoqëruesit, ecën në këmbë me Sekretarin Kerry për tek Basha

Postuar: 14/02/2016 - 12:19

Pas konferencës së përbashkët, kryeministri Rama ka shoqëruar Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry-in për të takuar kreun e opozitës, Lulzim Bashën. Ata kanë ecur të dy në këmbë nga Kryeministri për tek ambientet e Hotel “Rogner”, ku dhe ndodhej edhe kreu i PD.
 
Ajo që ka rënë në sy ishte shoqërimi që kryeministri i bëri Sekretarit Kerry, të cilët duke biseduar me njëri-tjetrin, kanë kaluar rrugën për tek Basha, të shoqëruar edhe nga ministra.
 
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2019 - 23:58

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e homologut holandez Mark Rutte, i cili u shpreh se Shqipëria ka bërë progres, por jo mjaftueshëm, por replikoi duke ngritur pyetjen, në

Postuar: 18/10/2019 - 23:56

Ish-deputetja e PD Grida Duma e ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, foli për negociatat

Postuar: 18/10/2019 - 23:52

Vendim negativ nga samiti i krerëve të shteteve të Bashkimit Europian për nisjen e bisedimeve për

Postuar: 18/10/2019 - 23:35

Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka falenderuar Departamentin Amerikan të

Postuar: 18/10/2019 - 23:30

Kryeministri i vendit, Edi Rama, teksa është pyetur nga gazetarët në konferencë në lidhje me dekr