BREAKING NEWS

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e COVID, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë
x

Politike

Rama nga Gjirokastra: Ngjitja është e vështirë! U përballëm me pandeminë që vjen njëherë në 100 vjet, por edhe me...

Rama nga Gjirokastra: Ngjitja është e vështirë! U

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi në Gjirokastër u shpreh se vendi ynë u sprovua me pandeminë dhe me sfidën që na përballi tërmeti katastrofik.

Ai tha se karakteri ynë po testohet çdo ditë, por për kreun e qeverisë duhet koha e nevojshme dhe mbështetja që gjërat të shkojnë në vendin e duhur.

"Mesazhi ynë duhet të përçohet deri ne fund, ne kemi një vizion për të cilin duhet të vazhdojmë të punojmë. Ne kemi nje karakter që po sprovohet dhe ne këto momente kaq dramtatike jo vetëm për vendin por për mbarë shoqërinë me sfidën me të cilën na përball të gjithëve një pandemi që  vjen njëherë në 100 vjet por edhe me sfidën që na përballi tëmreti katastrofik. Karakteri ynë po testohet çdo ditë. Ne jemi të vendosur këmbëngulës  dhe shumë të duruar por na duhet kohë e nevojshme dhe mbështetje e nevojshme që gjërat të shkojnë në vendin e duhur. Ngjitja është e vështirë se sa më shumë të ngjitesh aq më e largët të duket", tha Rama.

Më të lexuarat