BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë nëse BE nuk ‘na hap dyert’? Rama del me mesazhin e fuqishëm: Ballkani Perëndimor ofron shanse për aktorë që s’kanë qëndrim dashamirës, ja sa rrezikon Shqipëria

Çfarë do të ndodhë nëse BE nuk ‘na hap
x

Politike

Rama njoftoi kufizime për fundjavën, ish-deputetja mesazh të fortë shqiptarëve

Rama njoftoi kufizime për fundjavën, ish-deputetja mesazh të

Kryeministri i vendit, Edi Rama, njoftoi mbrëmjen e djeshme se kjo fundjavë do të këtë rregulla të njëjta si ajo e kaluar, me kufizime oraresh dhe dalje vetëm për pensionistët e prindërit me fëmijët sipas fashave të orarit.

“Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara. Ta kaloni sa më qetë”, shkroi Rama në “Facebook”.

Kjo pengesë e diktuar nga kryeministri është kundërshtuar nga ish-deputetja e PD-së Oriola Pampuri.

Ajo u kërkon shqiptarëve të luten e të besojnë në zot, pasi atezimi sipas saj është fare e komumizmit dhe diktaturës.

Shqiptare, lutuni e besoni ne Zot. Kete s'mund t'ua ndaloje me njeri. Popujt e varfer jane te privuar nga feja e besimi ne Perendi. Ateizmi eshte fare e komunizmit e diktatures. Sigurisht nese ky sekt do ta njihte e pranonte Zotin, nuk do te ishte kaq mashtrues, imoral dhe i lig. Lutuni e shperfilleni kete sekt te pafe.