Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama nuk heq dorë nga batutat: Merkel e di shumë mirë se shembja e botëkuptimit mes njerëzve nuk zgjat aq sa shembja fizike e murit të Berlinit!

Rama nuk heq dorë nga batutat: Merkel e di shumë mirë se shembja e botëkuptimit mes njerëzve nuk zgjat aq sa shembja fizike e murit të Berlinit!

Postuar: 08/07/2015 - 19:22

Kryeministri Edi Rama nuk ka hequr dorë nga batutat e tij edhe në takimin e rëndësishëm me kancelaren Angela Merkel në Forumin Ekonomik.
 
Në fjalën e tij, kryeministri Rama ka bërë herë pas here shaka, duke sjellë buzëqeshje tek kancelarja Merkel dhe delegacioni i saj.
 
Duke folur për investimet gjermane dhe rëndësinë e tyre në vendin tonë, Rama ka deklaruar se Merkel se di më mirë se kushdo që shembja e botëkuptimeve mes njerëzve nuk zgjat aq sa shembja fizike e murit të Berlinit.
 
"Merkel është udhëheqësja e vetme e Evropës së vjetër, që e kupton vështirësinë e shoqërive të reja evropiane për t'u përballur me kulturën e punës. Ajo e di shumë mirë se kushdo që shembja e botëkuptimeve mes njerëzve nuk zgjat aq sa shembja fizike e murit të Berlinit", është shprehur ndër të tjera Rama.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 10:25

Ish-ministri i drejtësisë Ylli Manjani shkruan se godinat e rëna i rrëzoi korrupsioni i opozitës dhe parashikimi i Ilir Metës.

Me ironi  Manjani shprehet se:

Postuar: 12/12/2019 - 09:25

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka takuar në Durrës ekipin izraelit, të cilët po bëjnë vlerësi

Postuar: 12/12/2019 - 09:20

Kryeprokurori Olsian Çela ka marrë mbështetjen e SHBA-së dhe BE-së në misionin e tij për të luftu

Postuar: 12/12/2019 - 09:10

Reforma në drejtësi dhe sidomos ngritja e organeve të reja të drejtësisë kanë qenë disa nga temat

Postuar: 12/12/2019 - 09:00

Reforma në drejtësi duket se po lë pa gjumë shumë politikanë në vend.

Postuar: 12/12/2019 - 08:55

Partia Demokratike ka kujtuar dje 29 vjetorin e themelimit të saj.

Postuar: 12/12/2019 - 08:36

Shqipëria e fillon kryesinë e radhës së OSBE-së për vitin 2020, ndërkohë që rajoni ku vepron orga