BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Politike

Rama nuk heq dorë nga batutat: Merkel e di shumë mirë se shembja e botëkuptimit mes njerëzve nuk zgjat aq sa shembja fizike e murit të Berlinit!

Rama nuk heq dorë nga batutat: Merkel e di shumë mirë se shembja
Kryeministri Edi Rama nuk ka hequr dorë nga batutat e tij edhe në takimin e rëndësishëm me kancelaren Angela Merkel në Forumin Ekonomik.
 
Në fjalën e tij, kryeministri Rama ka bërë herë pas here shaka, duke sjellë buzëqeshje tek kancelarja Merkel dhe delegacioni i saj.
 
Duke folur për investimet gjermane dhe rëndësinë e tyre në vendin tonë, Rama ka deklaruar se Merkel se di më mirë se kushdo që shembja e botëkuptimeve mes njerëzve nuk zgjat aq sa shembja fizike e murit të Berlinit.
 
"Merkel është udhëheqësja e vetme e Evropës së vjetër, që e kupton vështirësinë e shoqërive të reja evropiane për t'u përballur me kulturën e punës. Ajo e di shumë mirë se kushdo që shembja e botëkuptimeve mes njerëzve nuk zgjat aq sa shembja fizike e murit të Berlinit", është shprehur ndër të tjera Rama.