Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama paralajmëroi mbylljen e basteve, ja si e komenton Dashamir Shehi

Postuar: 17/10/2018 - 21:03

Deputeti i opozitës, Dashamir Shehi përshëndet vendimin e qeverisë për mbylljen e lojërave të fatit. I ftuar në studion e lajmeve të Ora News me gazetaren Beti Njuma, Shehi tha se nëse kjo gjë do të realizohet, ai do të jetë i pari që do ta falenderojë kryeministrin.

"Përtej rastit që është i vonuar, më mirë vonë se kurrë, unë për vete e aprovoj me të dyja duart. Por, rri me shpresën që këto që po thotë të jenë të sinqerta, nuk janë pjesë e ndonjë skeme që ai mendon vazhdimisht. Shpresoj që atë që tha se nuk do të ketë as monopol online, do të mbyllen dhe këto. Nëse mbyllen ato që janë në rrugë dhe bëjmë shumë mirë për këtë, e përshëndes për këtë punë dhe paratë e këtyre luhen në kompjuter është po e njëjta gjë, madje është pak me keq se mirë keq ai sektor kishte krijuar nja 10 mijë vende pune që është vështirë të rikuperohen. Diçka paguhesh edhe me korrupsionin e madh në buxhet të shtetit. Nëse do ta transferojnë në ndonjë linjë online ku paratë i marrin të huaj dhe 2-3 në Shqipëri kjo do të jetë shumë e turpshme. Por, unë shpresoj që përtej zullumeve që ka bërë që ky ti mbylli. Ditën që t'i mbyllë unë do ti them i pari faleminderit", deklaroi Shehu.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 11:11

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, deklaroi të enjten nga foltorja e Kuvendit se Partneriteti Publik Privat (PPP) nuk është gjë tjetër veçse shërbim ndaj qytetarit.

Postuar: 15/11/2018 - 11:10

Ish-presidenti, Bujar Nishani ka qenë sot i pranishëm në konferencën shkencore të organizuar nga

Postuar: 15/11/2018 - 11:06

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili iu është bashkuar reagimeve pas mbledhjes së dj

Postuar: 15/11/2018 - 10:53

Deputeti i PS,Bashkim Fino është përplasur me Kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi.

Postuar: 15/11/2018 - 10:20

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi ditën e djeshme se vala e arrestimeve maqedonase do të mbërri

Postuar: 15/11/2018 - 10:10

Kryetari i Komisionit të Integrimit, Genc Pollo, reagoi lidhur me takimin e djeshëm të Këshillit

Postuar: 15/11/2018 - 10:10

Vendet partnere kanë përshëndetur vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda, e cila dënoi bandën e