BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x

Politike

Rama paralajmëroi se do flasë për akuzat e rënda, Basha bën lëvizjen e papritur

Rama paralajmëroi se do flasë për akuzat e rënda, Basha

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka paraprirë video-mesazhit që pritet të shpërndajë më 18:00 kryeministri Edi Rama. Basha shkruan se Ramës ju deshën dy ditë për t’u përgjigjur akuzës së ngritur prej kryedemokratit, se “qeveria ka fshehur numrin e të vdekurve”. Basha thotë se tashmë kryeministrin nuk e beson më askush.

Postimi i Bashës

Prej ditësh PD, akuzon qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama se po bëjnë politikë me pandeminë e COVID-19. Akuzë e fortë u bë edhe nga kryedemokrati Lulzim Basha i cili tha dy netë më parë se janë fshehur numrat e të vdekurve nga COVID-19. Por kjo u mohua nga mjekët. Për këtë, kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot një mesazh për qytetarët në orën 18:00.

Më të lexuarat