BREAKING NEWS

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste
x

Politike

Rama paralajmëroi se do flasë për akuzat e rënda, Basha bën lëvizjen e papritur

Rama paralajmëroi se do flasë për akuzat e rënda, Basha

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka paraprirë video-mesazhit që pritet të shpërndajë më 18:00 kryeministri Edi Rama. Basha shkruan se Ramës ju deshën dy ditë për t’u përgjigjur akuzës së ngritur prej kryedemokratit, se “qeveria ka fshehur numrin e të vdekurve”. Basha thotë se tashmë kryeministrin nuk e beson më askush.

Postimi i Bashës

Prej ditësh PD, akuzon qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama se po bëjnë politikë me pandeminë e COVID-19. Akuzë e fortë u bë edhe nga kryedemokrati Lulzim Basha i cili tha dy netë më parë se janë fshehur numrat e të vdekurve nga COVID-19. Por kjo u mohua nga mjekët. Për këtë, kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot një mesazh për qytetarët në orën 18:00.