BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh detajet e hetimeve për dosjet e bujshme dhe paralajmëron reprezalje si në Kroaci e Rumani

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh
x

Politike

Rama paralajmëron ndryshimin e madh, tregon se ku do të zhvendosen rrënojat e godinave të shkatërruara nga tërmeti: Do mbyllim fushën e kancerit në...

Rama paralajmëron ndryshimin e madh, tregon se ku do të zhvendosen

Kryeministri Edi Rama në foltoren e Kuvendit, ku po diskutohet pr/buxheti i vitit 2020 tha se rrënojat e pallateve dhe godinave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit do të përdoren për të mbyllur fushën Porto Romanos si dhe zonat e dëmtuara të shkaktuara nga guroret në Krujë.  

"Kemi vendosur që të gjithë sasinë e e mbetjeve në Durrës të mbyllim fushën e kancerit në Porto Romano dhe ta transformojmë në një park të madh publik. Po studiojmë mundësinë e mbetjeve në zonën e Krujës, në Thumanë, por ndoshta edhe duke futur një sasi nga Durrësi për të mbyllur kancerin mbi lëkurë të guroreve që kanë turpëruar të gjithë ne. Jemi i vetmi vend në botë që mund të kthejë në gurore peisazhin e një vendi të shenjtë, Kruja”, tha Rama.

 

Më të lexuarat