BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala flet me emra: Kush është personazhi i njohur i botës së krimit që mori gjobën 500 mijë euroshe

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala
x

Politike

Rama përjashtoi gazetarin nga konferencat qeveritare, reagon Kikia: Nuk pashë asnjë element të cënimit të etikës, pyetja ishte korrekte, ja çfarë e bën situatën më problematike

Rama përjashtoi gazetarin nga konferencat qeveritare, reagon Kikia: Nuk

Gazetari, Mentor Kikia ka komentuar ditën e sotme në një emision televiziv, në lidhje me konferencën e kryeministrit Rama i cili përjashtoi gazetarin Klevi Muka nga konferencat qeveritare deri në muajin tetor.

Kikia tha se pyetja e bërë nga gazetari ishte korrekte dhe se Rama mund të kishte gjetur një përgjigjie më të mirë ose të mos ishte përgjigjur fare. Ndërsa më tej Kikia u shpreh se ky nuk ishte vetëm një rast por një vazhdimësi e kësaj metode të përdorur nga kryeministri, Edi Rama.

“Unë e dëgjova disa herë për të kuptuar se ku mund të çalonte kjo pyetje. Megjithatë në rastin që po flasim unë nuk pashë asnjë element të cënimit të etikës së gazetarit. Ishte një pyetje të cilës kryeministri mund të mos i përgjigjes por në mënyrë edhe më korrekte mund të gjente një përgjigjie tjetër sa i takon kësaj pyetje.

Kjo është një vijimësi dhe kjo është më shqetësuese, nëse do ishte vetëm një rast nuk do ishim bërë të gjithë bashkë. Por fakti është se është krijuar në një lloj metode tashmë. Dhe lejimi i sipërmarrësve që kontrollojnë median për të bashkëpunuar me qeverinë bëhet për ta kontrolluar të gjithë median. Kjo lloj vazhdimësie e bën situatën më problematike”– tha Kikia.

 

Më të lexuarat