BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Politike

Rama përplaset me gazetaren: Femra është qeni, lepuri dhe macja! Mos e përdor këtë term

Rama përplaset me gazetaren: Femra është qeni, lepuri dhe macja!

Kryeministri Rama ka debatuar me gazetaren, teksa po komentonte zhvillimet e fundit politike.

E gjitha nisi kur, gazetarja në Vizion Plus i tha me ironi kryeministrit se “Rama i respekton femrat”.

Pjesë nga intervista

Gazetarja: Edi Rama i respekton femrat.

Rama: E para njëherë në këtë rast një këshillë. Femra është femra e qenit, e lepurit, e maces. Ka gra dhe vajza. Ka gra dhe vajza. Femra nuk duhet përdorur se e ul gjininë e bukur. Po flisja për opozitën time të brendshme. Po të dëgjonit ju ccfarë i them unë Edi Ramës me zë të lartë…

Gazetarja: Çfarë note i vendos?

Rama: Këtë nuk ta them. Edi Rama opozitar është kërkuesi më i madh i Ramës kryeministër.

Gazetarja: Pse nuk e bën?

Rama: Ky është dallimi mes opozitës dhe qeverisë. Opozita është maksimizimi i asaj që mund të imagjinohet se duhet bërë dhe ka mundësinë ta thotë se duhet bërë. Ndërsa qeveria është ajo që mund të behet. Në opozitë shumë gjëra bëhen lehtë. Nuk është se Edi Rama kryeministër nuk përpiqet të bëjë maksimumin që i thotë Edi Rama opozitar.

Më të lexuarat