BREAKING NEWS

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas deklaratën e fortë, zbulon për çfarë i është dhënë garanci Metës dhe Kryemadhit

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret LSI-në: Meta nuk do ketë kohë për...

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret
x
BREAKING NEWS

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillimet e reja: Nuk janë kaq të qetë sa duken!

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me
x
BREAKING NEWS

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në histori që do të përjetojë Evropa, ja dy planet e frikshme që po përgatit Putin, Zelensky alarmon botën

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës, rruga Kardhiq-Delvinë aferë e pastër korruptive

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës,
x
BREAKING NEWS

Sa do të kapërcejnë temperaturat? Njihuni me parashikimin e motit për datën 6 korrik 2022

Sa do të kapërcejnë temperaturat? Njihuni me parashikimin e motit
x
BREAKING NEWS

Priten valë arrestimesh? Kryemadhi plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron politikanët: Ja lista e ministrave që përfundojnë në burg

Priten valë arrestimesh? Kryemadhi plas deklaratën e fortë dhe
x
BREAKING NEWS

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje të reja: Ja ku qëndron problemi! Kikia: Totalisht e pafalshme për drejtësinë, skema më e madhe pas firmave piramidale

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje
x

Politike

“Rama po ndryshon kursin europian të Shqipërisë”, Belind Këlliçi: Ky zotëri shpik sherr me Bullgari, politika e jashtme e Shqipërisë, e unifikuar me atë të...

“Rama po ndryshon kursin europian të Shqipërisë”,

Deputeti i Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka komentuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Të Paekspozuarit" në lidhje me bllokimin e negociatave, i cili mendon se Edi Rama po ndryshon kursin europian të Shqipërisë.

Këlliçi tha se një tregues për këtë, është ajo që e quan, unifikim të politikës së jashtme të Shqipërisë, me atë të Serbisë.

Sipas Këlliçit, problemi me dështimin e negociatave, nuk lidhet me Bullgarinë dhe se është Edi Rama ai që po shpik një sherr me Bullgarinë.

Pjesë nga biseda:

Ylli Rakipi: PD thotë se Edi Rama po ndryshon kursin europian të vendit. Ku e shihni ju ndryshimin e kursit?

Belind Këlliçi: E shoh te fakti që politika e jashtme e vendit tonë, është e unifikuar me politikën e jashtme të Serbisë.

E para, sot që flasim, ke në samit Edi Ramën që ia vë fajin BE-së, burokratëve të Brukselit, të gjithë antërëve, që nuk hapen negociatat, pasi ai vetë ka lajmëruar se i ka hapur disa herë, ka ndarë edhe dekorata.

Cfarë faji ka BE, që ti në çdo raport të OKB, të DASH, të KLSH, të Eurostat, del vendi më i korruptuar?

Ku hyn BE te korrupsioni, PP-të?

Ylli Rakipi: Bashkimi Europian pra pse e ngatërron punën me Bullgarinë por nuk thotë këto gjëra?

Belind Këlliçi: E kanë bërë të qartë këtë. Ky zotëri shpik sherr me Bullgari. Bullgaria nuk i ka vënë veto Shqipërisë, por Maqedonisë së Veriut. Nëse BE do të ishte e bindur që kemi përmbushur kushtet, padiskutim do të bëhej ndarja me Maqedoninë e Veriut. Që të fshihemi pas vetos bullgare…

Ylli Rakipi: Kush po fshihet? Këtë po e thotë BE.

Belind Këlliçi: Nëse BE do të ishte i bindur do të bënte ndarjen.

Lorenc Vangjeli: Nuk e ndan për të mos e lënë më vete Maqedoninë e Veriut në këtë proces. Dikur ishim ne që e morëm në qafë, tani është Maqedonia e Veriut.

 

Më të lexuarat