BREAKING NEWS

Bien rastet e reja! Më shumë të shëruar se të infektuar, ja si paraqitet sot situata epidemiologjike në Shqipëri në 24 orët e fundit

Bien rastet e reja! Më shumë të shëruar se të
x

Politike

Rama poston foton e Rugovës përkrah Hashim Thaçit dhe jep mesazhin e fortë drejtuar të gjithëve

Rama poston foton e Rugovës përkrah Hashim Thaçit dhe jep

Kryeministri Edi Rama në faqen e tij në Facebook ka postuar një foto të dy ish-presidentëve të Kosovës Ibrahim Rugova dhe Hashim Thaçi.

Fotos, i pari i Qeverisë së Shqipërisë i ka vendosur hashtagun: “Liria ka emër! Shqipëri-Kosovë”, shkruan Rama.

Fushata “Liria ka emër”, ka filluar pas ngritjes së aktakuzave nga Gjykata Speciale ndaj ish-drejtuesve të UÇK-së, Jakup Krasniqit, Rexhep Selimit, Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit.

Kësaj fushate i janë bashkuar edhe liderë tjerë politikë nga gjithë trojet shqiptare.

#LiriaKaEmër??????????????????

Posted by Edi Rama on Friday, 4 December 2020