BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Politike

“Rama prishi marrëveshjen dhe ambasadorja amerikane nuk tha asnjë fjalë”, Islami drejton ‘gishtin’ tek përgjegjësit për situatën në vend: Damiani bënte kafetë, ndërsa...

“Rama prishi marrëveshjen dhe ambasadorja amerikane nuk tha

Ish-ministri, Kastriot Islami, drejton ‘gishtin’ edhe tek ndërkombëtarët për situatën e krijuar në vendin tonë, që sipas tij është prej vitesh në stanjacion dhe në rrezik kolapsi.

Duke sjellë në shembull prishjen e konsensusit për Kodin Zgjedhor të arritur më 5 qershor, Islami tregon se ambasadorët e vendeve perëndimore nuk reaguan në asnjë moment dhe pse marrëveshja u arrit në selinë e ambasadores amerikane.

“Ishte viti 2017. Opozita qëndroi në çadër dhe tha nuk do futem në zgjedhje. I tha Amerika që po nuk u fute në zgjedhje ne do t’i njohim ato. Nuk kishte ndodhur ndonjëherë në historinë e Shqipërisë që Palmeri nga Amerika të thoshte këtë gjë ose që këtë radhë të bëheshe marrëveshja në rezidencën e ambasadores amerikane. E gjithë marrëveshja e reformës zgjedhore u bë më 5 qershor, ku Damiani bënte kafetë dhe Rudina i ndante ato. U bë marrëveshja dhe Edi Rama tha më pas: “Jo unë nuk e njoh, nuk e lejoj Amerikën të prekë sovranitetin tim. Dhe ambasadorja nuk tha asnjë fjalë. Tha ambasadori i BE disa fjalë, por e la me aq. Ambasadori gjerman foli pak dhe Rama bëri çfarë deshi”, u shpreh Islami në A2 CNN.

Më të lexuarat