Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama publikon “Fakt jo kazan”: Sa thotë kazani, ja sa u rritën në të vërtetë pensionet

Postuar: 20/11/2017 - 22:36

Kryeministri Edi Rama u ka uruar “Natën e mirë” ndjekësve të tij në “Facebook” me një foto.

Sot Rama ka publikuar të dhëna për pensionet në fshat dhe në qytet. “Natën e mirë”, thotë Rama duke publikuar dhe një tabelë.

“Kazani: Në 4 vjet, pensionet u rritën vetëm 3%. Fakti: Pensioni mesatar në fshat u rrit +16.4% dhe një pensionist në fshat, krahasuar me vitin 2013, sot merr 13 mijë lekë më shumë çdo muaj. Beso dhe kontrollo: Pyesni një pensionist në fshatin më të afërt”, shkruan Rama.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2017 - 20:01

Partia Demokratike festoi 27-vjetorin e themelimit në Pallatin e Kongreseve, ndërsa të pranishëm ishin shumë figura të njohura në vite të së djathtës. PS respektoi ftesën e PD duke dërguar në përvjetorin e themelimit deputeten Vasilika Hysi.

Postuar: 11/12/2017 - 19:51

Ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu sqaron arsyet pse nuk shkoi në festën e 27 vjetorit të themelimit të partisë Demokratike.

Postuar: 11/12/2017 - 19:38

Një nga emrat e përfolur si kandidate për postin e kryeprokurorit të përkohshëm është edhe Arta Marku, prokurore në rrethin e Shkodrës.

Postuar: 11/12/2017 - 19:25

Festës së 27 vjetorit të  krijimit të PD-së, do t’i mungojnë figura dhe zëra të fuqishëm të kësaj partie ndër vite.

Postuar: 11/12/2017 - 19:17

Në kuadër të të festës së 27-vjetorit të themelimit të PD-së, kreu i PD-së Lulzim Basha tha se kryeministri Edi Rama nuk iu përmbajt marrëveshjes së 18 majit.

Postuar: 11/12/2017 - 18:57

Presidenti i vendit, Ilir Meta nuk i ka munguar 27-vjetorit të  krijimit të PD-së.

Postuar: 11/12/2017 - 18:56

Presidenti i vendit, Ilir Meta nuk i ka munguar 27-vjetorit të  krijimit të PD-së.