BREAKING NEWS

LAJM FANTASTIK! Sot shënohet rekord shërimesh nga koronavirusi në Shqipëri! Bien shifrat e infektimeve, ja çfarë ka ndodhur gjatë 24 orëve të fundit

LAJM FANTASTIK! Sot shënohet rekord shërimesh nga koronavirusi në
x

Politike

Rama publikon letrën drejtuar Ahmet Zogut ku i kërkohej të ndërtohej rruga e Lumit të Vlorës: Premtim që u mbajt nga ne!

Rama publikon letrën drejtuar Ahmet Zogut ku i kërkohej të

Kryeministri Edi Rama ka postuar një letër në facebook nga viti 1930, ku siç shkruan ai një përfaqësi e komunitetit i kërkonte Ahmet Zogut ndërtimin e rrugës së Lumit të Vlorës.

Rama shkruan se tashmë kjo rrugë është realitet i bërë nga qeveria socialiste.

Postimi i Ramës:

Kur në vitin 1930 një përfaqësi e komunitetit i kërkonte Ahmet Zogut ndërtimin e rrugës së Lumit të Vlorës, të cilën banorët ua kërkuan të tërëve me radhë dhe të tërë pa përjashtim ua premtuan, por premtimi u mbajt vetëm prej qeverisë sonë

 

Më të lexuarat