BREAKING NEWS

OFL ‘godet’ sërish, iu dërgon ultimatumin dy 'të fortëve' të Krujës dhe të Elbasanit: Përgjigjuni brenda 48 orësh! (EMRAT)

OFL ‘godet’ sërish, iu dërgon ultimatumin dy 'të
x

Politike

Rama publikon videon nga Praga dhe jep lajmin e madh: Morëm 4 ‘PO’

Rama publikon videon nga Praga dhe jep lajmin e madh: Morëm 4

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video, ku tregohen takimet e kryeministrit shqiptar me liderë politikë europianë.

Në pamjet e publikuara nga kreu i qeverisë shqiptare, Rama shfaqet në takime me liderë ballkanikë e europanë.

Edi Rama tha më herët se gjatë vizitës së tij në Pragë, ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave.

Për Ramën, kjo nuk është e gjitha, pasi ka dhe një plan veprimi për të realizuar këtë objektiv strategjik.

Rama tha:

“Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e Ballkanit Perëndimor. Jo vetëm mbështetje totale nga V4 për çeljen e negociatave të Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian, po edhe një plan veprimi për të realizuar këtë objektiv strategjik”.