Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama shmang protestën e opozitës, zbulohet ku do të jetë kryeministri ditën e shtunë

Postuar: 15/03/2019 - 08:44

Këtë të shtunë opozita e bashkuar ka paralajmëruar protestën e radhës para kryeministrisë.

Kryeministri Edi Rama ashtu sikurse herët e kaluara ka vendosur të largohet nga Tirana dhe të zhvillojë një takim me banorët e zonës së Beratit në kuadër të turit “Shqipëria që duam”. Kujtojmë se në protestën e kaluar më 16 shkurt Rama ishte në Vlorë.  Siç duket kreu i qeverisë  zgjedh të mos jetë në zyrë duke shmangur irritimet tek protestuesit.

Deputetja socialiste Ermonela Felaj ka njoftuar se ky takim në Berat do fillojë që të premten duke vazhduar të shtunën dhe në vazhdim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:59

Si përfaqësuese e opozitës parlamentare në takimin e delegacionit shqiptar në Hagë me deputetët holandezë, Rudina Hajdari tha se pavarësisht se besonte se pakënaqësitë e opozitës ishin legjitime, mandati nuk duhej lën

Postuar: 21/05/2019 - 23:54

Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu ka komentuar deklaratat që presidenti Thaçi bëri mbrëmë në një

Postuar: 21/05/2019 - 23:32

“Bashkia e Lezhës është kthyer nga një bashki shërbimi në bashki punësimi.

Postuar: 21/05/2019 - 23:26

 Deputetja e PS Milva Ikonomi shprehet se protesta e thirrur nesër nga studentët përpara Min

Postuar: 21/05/2019 - 23:00

Ish-ambasadori holandez të OSBE në Tiranë Robert Bosch i ka bërë thirrje opozitës të punojë vetëm

Postuar: 21/05/2019 - 22:43

Gazetari i njohur Erion Kristo ka shpërthyer keq ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj pak

Postuar: 21/05/2019 - 22:37

Nga qyteti i Beratit, Lulzim Basha ka mohuar spekulimet e ditëve të fundit se ka arritur një marr