Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama shpërthen ndaj Metës, e demaskon publikisht live në Parlament: Kujt më tepër sesa Ilir Metës i janë falur skandalet? Ne e kemi burrëruar

Video: 

Postuar: 13/06/2019 - 12:12

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij deklaroi se ky Kuvend do duhet të kalonte një mocion konsesual per anentaresimin e vendit në BE.

Ky Kuvend tha Rama gjatë fjalës së tij se duhet te ishte bashkimi i forcave politike per popullin shqiptar.

Sipas Ramës Parlamenti duhet t’i kishte kërkuar shteteve miratimin e rekomandimit per negociatat por sot po meret me një akt brutal dhe të parpergjegjeshem te Ilir Metës.

Kryeministri Edi Rama tha se Ilir Meta sot 50-vjeç rezulton të ketë qenë Kryeministër, Kryetar Kuvendi dhe President.

“Kujt më tepër sesa Ilir Metës i janë falur skandale dhe përçatje në këtë vend? Edhe mbret i vendit të ishte, Ilir Meta nuk do të ishte kaq i pangopur.Po më faturohen mua zgjedhjet pa kundërshtarë ndërkohë që Sali dhe Iliri i mbajnë partitë e tyre jashtë zgjedhjeve” – tha kryeministri.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 18:07

Deputetja Rudina Hajdari ndryshe nga kryeopozitari Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është shprehur se ajo mbështet hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE.

Postuar: 17/09/2019 - 17:55

Efektivët e policisë që do të shkarkohen nga procesit i Vettingut në polici, të cilët nuk justifi

Postuar: 17/09/2019 - 17:44

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka komentuar situatën politike në vend.

Postuar: 17/09/2019 - 17:34

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu zbuloi se çfarë u diskutua gjatë takimit me kreun e

Postuar: 17/09/2019 - 17:30

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka bërë një tjetër denoncim për Arenën Kombëtare.

Postuar: 17/09/2019 - 17:15

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur për hapjen e negociatave me BE-në dhe tha se &ldquo

Postuar: 17/09/2019 - 16:50

Pas vizitës 2 ditore për çështjen e shkarkimit të Presidentit Meta, një tjetër delegacion i Komis