Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama surprizon Bashën dhe Kryemadhin pak orë para protestës (FOTO)

Postuar: 15/03/2019 - 23:03

Opozita do të zhvillojë nesër protestën para Kryeministrisë, ndërsa pak orë para tubimit është hequr skela mbrojtëse para selisë së qeverisë.

Në çdo tubim është vendosur skela mbrojtëse për të mbuluar hyrjen e godinës, ndërsa nesër do të jetë ndryshe, ajo do të jetë si në çdo ditë të zakonshme.

Në protestën e 16 shkurtit hyrja e godinës u dogj. Ndërkohë që nesër, ashtu si edhe në protestën e një muaji më parë, Rama nuk do të jetë në zyrë, por në qarkun e Beratit.

Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kanë deklaruar se protesta e nesërme do të jetë historike dhe vendimtare për t'i dhënë sipas tyre, goditjen finale Ramës për ta rrëzuar nga pushteti, por nuk dihet skenari. Por mund të themi se kryeministri i ka befasuar të gjithë me këtë lëvizje, ndërkohë Presim se çfarë do të ndodhë nesër.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 20:34

Nga Haga ku delegacioni shqiptar po zhvillon takime me qëllim bindjen e Holandës të votojë pro për hapjen e negociatave për vendin tonë, kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla tha se z

Postuar: 21/05/2019 - 20:11

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë një denoncim të fortë ndaj Damian Gjiknurit

Postuar: 21/05/2019 - 20:10

Në vitin 2008, pozita dhe opozita e atëhershme ranë në një mendje për të bërë disa ndryshime në K

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa proteston për një Shqipëri si Europa, duket se vet

Postuar: 21/05/2019 - 19:42

“Mos guxo, asnjë shqiptar nuk e kursen sakrificën për liri, unë i pari”, ka qenë ky p

Postuar: 21/05/2019 - 19:36

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi po zhvillon një takim me Lëvizjen e Gruas për Integrim.

Postuar: 21/05/2019 - 19:31

Në pritje të një vote pozitive për çeljen e negociatave nga vendet anëtare të BE-së, Shqipëria ka