BREAKING NEWS

KAS i dha goditjen e fuqishme pak minuta më parë, reagon 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berisha: Ja kush ka dhënë urdhër

KAS i dha goditjen e fuqishme pak minuta më parë, reagon
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren Sali Berishës më 22 mars 1992, puçi që bënë me ndihmën e Ramiz Alisë dhe roli sekret i CIA që tronditi politikën

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren
x
BREAKING NEWS

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e udhëheqë PD-në në zgjedhjet e 14 majit. Publikohet DOKUMENTI

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e
x
BREAKING NEWS

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun
x
BREAKING NEWS

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe avokatëve

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm ‘maja e ajsbergut’, Meta-Berisha fshehin miliona euro pasuri të pajustifikuara nëpër botë, ja pronat e tyre sekrete në Shqipëri që pritet të sekuestrohen

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm
x
BREAKING NEWS

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia bën rekurs në Gjykatën e Lartë, ja saga 24-vjeçare e përplasjeve të tij me Berishën dhe tentativa për ta eliminuar në 2019 kur do padiste ish-kryeministrin 

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia
x
BREAKING NEWS

‘Mall Holande mo lale, s’mbaj gjo të keqe unë mor burrë’, zbërthehen prapaskenat e shitjes së drogës në Tiranë! Si ‘cjapi te kasapi’ te i infiltruari i policisë (BISEDA)

‘Mall Holande mo lale, s’mbaj gjo të keqe unë mor
x

Politike

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët strategjikë", deputeti socialist për çështjen "McGonigla": Dezinformim, s'ka hetim për kryeministrin

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi komentoi çështjen e zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigla. Blushi tha në emisionin ‘Pa Prortokoll’ të gazetares Anduela Ndreu se Rama ka arritur të korruptojë zyrtarin më të lartë të FBi-së. 

Por deputeti socialist Denis Deliu thotë se ky është një dezinformim. Ai thekson se nuk ka asnjë hetim për Ramën apo anëtarë të tjerë të qeverisë shqiptare.

Dezinformim i madh i publikut. Nuk ka asnjë aktakuzë për kryeministrin shqiptar, ka vetëm për Charles McGonigal i cili nuk është akuzuar për korrupsion me Ramën, por për deklarim të rremë. Një person i vetëm nuk mund të dalë jashtë kontrollit që SHBA ka ndaj këtyre njerëzve. Përderisa ka ardh në Shqipëri ka përdor tel zyrtar të FBI dhe e-mailin zyrtar ca ka të keqe kështu, kryeministri takon anëtarët e FBI se jemi partnerët strategjikë. Kam prova dhe fakte që duhet ti besojnë edhe njerëzit", tha Deliu.

 

Më të lexuarat