Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama tregon çfarë foli me Metën për 90 minuta në Presidencë

Postuar: 08/11/2018 - 21:44

 Edi Rama ka treguar mbrëmjen e sotme nëë emisionin “Real Story” se çfarë ka diskutuar “kokë më kokë” me Presidentin Ilir Meta pëër 90 minuta kur ai refuzoi dekretimin e Sandër Lleshit në krye të Punëve të Brendshme.

I pyetur nga analisti Arjan Vasjari nëse në takim ishte folur për pazare, në mënyrë që mazhoranca të votonte Vitore Tushën në krye të Kontrollit të Lartë të Shetit (Propozim i Metës), Rama ka thënë se mes tyre nuk është folur për asgjë tjetër përveç se për Sandër Lleshin.

”Në 90 minuta Presidenti absolutisht nuk ka hapur asnjë temë tjetër. Jo pazar, por asnjë temë tjetër. Dhe unë vetë nuk do të lejoja që për në takim të flitej për dicka tjetër. Presidenti edhe mundet që të mos diskutojë me shumicën kandidaturën për Kontrollin e Lartë të Shtetit. Unë do ti çojë përsëri dekretin (Për Sandër Lleshin) Presidentit dhe do të prsim 7 ditë. Besoj se do të bindet sepse nuk ka një arsye thëmëlore për ta kthyer. Nuk kam arsye për ta besuar se ka një axhendë të fshetë dhe një arsye politike”, ka thënë Kryeministri Edi Rama.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 18:27

Kryebashkiaku Erion Veliaj tha sot se tre policë kanë ngelur të plagosur nga protesta te Astiri.

N­ë lidhje me deklaratën e Veliajt ka reaguar edhe kreu i Këshilltarëve të PD Kreshnik Çollaku

Postuar: 15/11/2018 - 18:21

Gjykata Penale e Tiranës ka dënuar sot me 500 mijë lekgjobë për shpifje juristin Romo Kara, pas k

Postuar: 15/11/2018 - 18:14

Deputetet e PD i janë bashkuar protestës së banoreve të “Astirit”.

Postuar: 15/11/2018 - 17:47

Kryetarja e LSI la të hapur mundësinë për zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare së

Postuar: 15/11/2018 - 17:43

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi paralajmëroi gjatë një takimi me strukturat në Dibër se së sh

Postuar: 15/11/2018 - 17:02

Ditën e sotme, zëvendës ministri i Arsimit, Taulant Muka i ka paraqitur kryeministrit Edi Rama, k

Postuar: 15/11/2018 - 15:56

Muka u emërua me shumë bujë mediatike vetëm dy javë më parë, por sot mesa duket ka vendosur të lë