Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama tregon takimin sy më sy me Macron, ja mesazhi që më dha

Postuar: 16/05/2018 - 11:23

Fjalën e tij para grupit parlamentar të PS, Kryeministri Rama e ka nisur me detajet e takimit të quajtur sy më sy me presidentin Macron.

“Takimi zgjati jashtë parashikimit për shkatë një bisede shteruese për tema të rëndësishme ju them me plot gojën se dëgjova nga ai fjalë tejet inkurajuese për Shqipërinë, roli në rajon, politika e jashtme, reforma në drejtësi, vettingu, reformimi i policisë së Shtetit dhe bashkëpunimi i shkëlqyer me policinë franceze, arritjet në luftë kundër krimit dhe korrupsionit dhe me konsiderata të larta nga ai.  Ai më tha se vendimmarrja e Francës është në studim e sipër, pasi sipas tij, nuk është cështja e Shqipërisë apo Maqedonisë, që citoj, meritojnë vlerësimin më të lartë për cfarë kanë arritur, por tema e gjerë e reformimit të Evropës dhe cështja e kontrollit të kufijveë në Shengen dhe flukset migratore në tërësi”- tha Rama.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2018 - 11:39

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka nisur fjalimin e tij para shqiptarëve që i janë bashkuar opozitës në protestë kundër qeverisë së Edi Ramës.

Basha tha se nuk kërkon rrëzimin e qeverisë por shkëputjen e saj nga krimi.

Postuar: 26/05/2018 - 11:34

E ka nisur me vargjet e poetit të Rilindjes,Naim Frashëri fjalimin e tij në protestë kreu i PD Lulzim Basha.

Postuar: 26/05/2018 - 11:33

Pas daljes nga selia e LSI duke u drejtuar për në bulevard ku iu bashkua protestuesve të opozitës, Monika Kryemadhi është shprehur edhe një herë se “largim i Edi Ramës do

Postuar: 26/05/2018 - 11:31

Ish kryeministri Sali Berisha është bashkuar në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ protestës së opozitës para Kryeministrisë.

Postuar: 26/05/2018 - 11:22

Ditën e djeshme ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj tha se do japë dorëheqjen nëse audio-përgjimi me në qendër vëllain e tij Agron Xhafaj del i vërtetë.

Postuar: 26/05/2018 - 11:19

Opozita ka nisur protestën e saj kundër qeverisë së Edi Ramës.

Postuar: 26/05/2018 - 11:16

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në nisje të protestës së opozitës deklaron se Rama duhet të largohet. Sipas saj largimi i Ramës dhe Xhafajt është paketë.