Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama: Vettingu në politikë, lojë e Bashës, këtë çmenduri ne do ta çojmë në Venecia

Postuar: 20/09/2018 - 23:00

Kryeministri Edi Rama tha se propozimi i bërë nga opozita për Vettingun e politikanëve do të shkojë në Venecia

“Ne kemi kaluar në Reformën në Drejtësi, pikërisht se këta nuk e donin, dhe arsyeja qështë se unë pikërisht do t’i jap një shans atij propozimi.

Këtë çmenduri ne do t’a çojmë në Venecia. Pra do të caktohen njerëzit që do të na gjykojnë ne.

Problemi i krimit në politikë nuk është ajo që thoni ju, problemi është pasuria, çështja e familjes. Këtë e bën vota e qytetarit, e bën SPAK-u, byroja e hetimit” tha Rama.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 09:20

Kriza politike në Shqipëri duket se është marrë në dorë nga presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan.

Postuar: 19/07/2019 - 09:10

Presidenti Ilir Meta ka treguar dje hapur se po kërkon pazare nga mazhoranca sa i takon luftës që

Postuar: 19/07/2019 - 09:00

Ish-kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi ka komentuar zhvillimet politike në ve

Postuar: 19/07/2019 - 08:00

Kuvendi mbylli të dje punimet e sesionit parlamentar me miratimin e disa projektligjeve dhe disa

Postuar: 19/07/2019 - 07:57

Mazhoranca është tërhequr pas dy muaj nga ndryshimet që do të bënte në Kodin Penal për krimin zgj

Postuar: 19/07/2019 - 07:56

Arben Malaj ka reaguar sërish në lidhje me nismën e 28 deputetëve socialistë për shkarkimin e tij

Postuar: 19/07/2019 - 07:54

Pas gati dy vitesh bllokimi, mazhoranca dhe opozita kanë miratuar dje ndryshimin e neneve që rrëz