BREAKING NEWS

Edi Rama jep sinjale për ndryshime në qeveri, zbardhen paralajmërimet në takimet me deputetët e krerët e bashkive, ja ministrat që pritet të lëvizin

Edi Rama jep sinjale për ndryshime në qeveri, zbardhen
x

Politike

Rama vizitë dyditore në Prishtinë, Basha bën lëvizjen e fundit nga selia blu

Rama vizitë dyditore në Prishtinë, Basha bën lëvizjen e

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka takuar sot ish nënkryetarin e Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti dhe ish zv/kryeministrin e ministrin e jashtëm Enver Hoxhaj.

"Kosova ka ditur gjithmonë të tregojë maturi përballë sfidave jo të pakta që ka kaluar para dhe pas pavarësisë së saj. Pavarësia,sovraniteti dhe tërësia territoriale e Kosovës janë të pacënueshme. Jam i bindur se së bashku me partnerët euroatlantikë, institucionet dhe forcat politike në Kosovë do të tejkalojnë çdo sfidë dhe do t'ia dalin të ndërtojnë një të ardhme më të mirë për qytetarët e saj.  PD e Shqipërisë është e do të jetë gjithmonë në krah të Kosovës dhe popullit të saj", shkruan në tëitter, Lulzim Basha.