Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama-Vuçiç do të vihen sërish përballë njëri-tjetrit, ja ku pritet të zhvillohet takimi i radhës

Rama-Vuçiç do të vihen sërish përballë njëri-tjetrit, ja ku pritet të zhvillohet takimi i radhës

Postuar: 06/08/2015 - 22:22

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet të vendosen sërish përballë njëri-tjetrit.
 
Mësohet se të dy krerët e vendeve do të përballen këtë radhë në emisionin "Okruzenje", ku do të jetë i pranishëm edhe sekretari i përgjithshëm i Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Goran Svilanoviç. 
 
Ndërkohë, emisioni do të regjistrohet në Vjenë, gjatë Samitit të Ballkanit Perëndimor, dhe do të transmetohet pas dy ditësh.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/06/2017 - 19:04

Kryedemokrati Luzlim Basha ka sulmuar sot nga Durrësi kryebashkiakun e qytetit bregdetar, Vangjush Dako.

Basha pohoi se vota e qytetarëve duhet të shkojë për ekonominë dhe jo për betonin e Vangjush Dakos.

Postuar: 23/06/2017 - 18:59

Ditën e stome, me vendim qeverie, Edi Rama miratoi 103 milion lekë të reja (rreth 772 mijë euro) për restaurimin e ish-godinës së Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artisëve, me qëllim

Postuar: 23/06/2017 - 18:33

Departamenti i Administratës Publike ka rrëzuar sot urdhrin e Ministres së Arsimit dhe Sportit Mirela Karabina për pezullimin nga puna të Sekretarit të Përgjithshëm të MAS, Plar

Postuar: 23/06/2017 - 18:22

Teksa po flsite në Himarë një grua e ndërpret kryemnistrin Rama duke i thënë  “Je nipi ynë Edi Rama!”, ka thënë ajo.

Postuar: 23/06/2017 - 18:07

Pas ngjarjes të ndodhur ditën e sotme në Durrës, ku ju vu tritoli një zyre elektorale të LSI-së, ka ardhur reagimi i degës së LSI-së së qytetit bregdetar.

Postuar: 23/06/2017 - 18:03

Kandidati për deputet në Shkodër Tom Doshi u ka shpërndarë pako me ndihma ushqimore qytetarëve.

Postuar: 23/06/2017 - 18:00

Koordinatori i PD Dritan Shano edhe pse u la jashtë listave për kandidatë përm deputetë, u bën thirrje shqiptarëve të votojne numrin 6.

 

REAGIMI I PLOTE: