Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama zbuloi vendimin e rëndësishëm, vjen përgjigjja e menjëhershme nga PD dhe paralajmërimi i prerë: Opozita është e palëkundur!

Postuar: 19/06/2019 - 13:34

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama për ndalimin e lëvizjes së lirë të shqiptarëve, ka ardhur reagimi zyrtar i PD.

Nën kryetari i PD, Edmond Spaho shprehet se 'opozita është e palëkundër kundër pushtetit kriminal dhe shqiptarët janë të vendosur për të mbrojtur demokracinë dhe për të ndëshkuar politikanët e lidhur me krimin'

Reagimi i plotë:

Pasi i la pa gjykata dhe drejtësi, Edi Rama sot i kërcënoi shqiptarët se do t’u heqë lirinë për të lëvizur nëpër botë, të cilën e fituan pas shumë vuajtjesh e sakrificash.

Polici, gazlotjellës, dhunë, kërcënime frikësim, përçarje dhe nxitje të vëllavrasjes. Këto janë mjetet me të cilat Edi Rama po përpiqet të ruajë pushtetin dhe paratë që ka vjedhur.

Nuk do ta shpëtojë dot asgjë. Opozita është e palëkundër kundër pushtetit të tij kriminal dhe shqiptarët janë të vendosur për të mbrojtur demokracinë dhe për të ndëshkuar politikanët e lidhur me krimin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 11:18

Mbrëmjen e djeshme ka bërë mjaft bujë një lajm i publikuar në media, ku përflitej se në videon e paralajmëruar nga presidenti Ilir Meta, një ambasador i huaj i akredituar në Tiranë dhe një zyrtare e lartë e PS-së janë

Postuar: 19/11/2019 - 11:17

Në Komisionin e Ligjeve sot ka pasur debate të ashpra në lidhje me ankesat për buxhetin e 2020 pë

Postuar: 19/11/2019 - 11:11

Ministrat e BE-së po diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në n

Postuar: 19/11/2019 - 11:06

Sot po zhvillohet mbledhja e Komisionit të Ligjeve për të trajtuar kërkesat e institucioneve të l

Postuar: 19/11/2019 - 10:57

Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg në parim ka mbështetur propozimin francez p

Postuar: 19/11/2019 - 10:35

Pas afro një orë e gjysmë, ka përfunduar takimi i Presidentit Ilir Meta me kryedemokratin Lulzim

Postuar: 19/11/2019 - 09:53

Pavarësisht përplasjeve, duket se të gjitha forcat politike kanë gjetur ‘paqe’ mes ty