BREAKING NEWS

Publikohet përditësimi më i fundit i Ministrisë së Shëndetësisë, zbardhet shifra: Ja sa të infektuar me koronavirus u shënuan ditën e sotme

Publikohet përditësimi më i fundit i Ministrisë së
x

Politike

Rama zbulon mesazhin që i kanë dërguar në telefon, mikesha i tregon SFIDËN që i ka shpallur Basha: Më tha o xhan do të...

Rama zbulon mesazhin që i kanë dërguar në telefon, mikesha

Kryeministri Edi Rama në fjalimin e tij në Gjirokastër, Rama tha se një mikeshë e kishte informuar se Basha do të zhvillonte takime nga jugu në veri, për të takuar qytetarët.

Për sfidën e kreut të opozitës, numri një i qeverisë nuk e kurseu ironinë, duke shtuar se shkonte në Gjirokastër me kokën lart.

“Kur po vija këtu më erdhi një mesazh nga një mikeshë që banon këtu në Gjirokastër. Është zonjë në moshë të avancuar. Më shkruante, nuk vi dot o xhan po na ka sfiduar Luli. Më tha që për 9 ditë do bënte 9 takime. Më tha; ça është ky fle 9 vjet dhe na sfidon ne me 9 orë punë. Kështu janë ndarë, disa me punë e disa me llafe. Ka rëndësi që unë jam këtu me kokën lart,”-u shpreh Rama.