BREAKING NEWS

A kishte marrëveshje me Rozeta Dobin për paratë? Avokati i Alda Klosit zbulon si qëndron e vërteta e 125 mijë eurove dhe deklarimeve të vëllait të ish-zyrtares

A kishte marrëveshje me Rozeta Dobin për paratë? Avokati i Alda
x
BREAKING NEWS

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon çfarë ka ndodhur me ish-ministrin

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon
x
BREAKING NEWS

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela Gugallja. Ja në çfarë vendi të botës është ndaluar

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela
x
BREAKING NEWS

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e PD, zbardhen me shpejtësi detajet e minutave të fundit

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e
x
BREAKING NEWS

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e Alda Klosit? Ja si përgjigjet avokati i ish-zyrtares

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e
x
BREAKING NEWS

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi bashkëpunëtores së tij pas shpalljes “non grata”, fton militantët të “rrethojnë” Kuvendin dhe dërgon “kamikazë” te shtëpia e Ramës në Surrel

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi
x
BREAKING NEWS

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon menjëherë avokati i saj: Ka pasur një debat të gjatë në këtë seancë. Ja versioni që ka dhënë Rozeta Dobi për herë të katërt

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon
x
BREAKING NEWS

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu gjetën mbi 500 mijë euro cash në banesë

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu
x

Politike

Rama “zbut zërin” me BE: Samiti i sotëm, një moment fantastik për Shqipërinë dhe rajonin, do të sjellë më shumë shpresë dhe rrugë të reja për të ardhmen tonë

Rama “zbut zërin” me BE: Samiti i sotëm, një moment

Kryeministri Edi Rama është shfaqur optimist dhe i kënaqur me faktin se drejtuesit e Bashkimit Europian pranuan që të mbajnë samitin BE-Ballkani Perëndimor sot në Tiranë. Në një intervistë për median prestigjioze ”Associated Press”, Rama, ndryshe nga herët e tjera ku ka kritikuar BE për mosdhënien e vaksinave anti-COVID, këtë herë e ka cilësuar samitin në Tiranë si moment fantastik. “Momenti është fantastik. Askush nuk mund ta imagjinonte dy vjet më parë dhe tani po ndodh. Vendimi i BE-së për të mbajtur samitin jashtë territorit të saj është një ogur i mirë për të ardhmen”, thotë fillimisht kryeministri. Lidhur me vonesat për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE, Rama çmoi unifikimin e 6 shteteve të rajonit për të nxitur BE që të ketë më tepër besim për ecurinë e tyre në procesin e integrimit. Ai shtoi se Brukselit i duhet integrimi i Ballkanit Perëndimor dhe anasjelltas. “Zëri i përbashkët i Ballkanit Perëndimor ndihmoi të shtyjnë më shumë liderë të BE-së për të çuar vendet në rrugën e anëtarësimit, sepse iu duhet Ballkani Perëndimor po aq sa Ballkani Perëndimor ka nevojë për BE-në”, tha Rama për ecurinë e procesit të integrimit të rajonit në BE. Ky aktivitet, sipas shefit të qeverisë, do të sjellë më tepër rrugë, shpresë dhe hapësirë optimiste për Shqipërinë dhe rajonin ku bëjmë pjesë. “Samiti do të sjellë shumë për Ballkanin Perëndimor, për vendin tonë, shumë energji pozitive, shumë shpresë, shumë rrugë të reja, shtigje të reja, të cilat do të përcaktohen në hapat e ardhshëm”, përfundoi Edi Rama për “Associated Press”.

Më të lexuarat