Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama zhvillon fushatën në Pustec, militantët e opozitës bëjnë aktin ekstrem (Foto)

Postuar: 16/06/2019 - 20:45

Edhe ditën e sotme disa militantë të opozitës kanë dalë në protestë kundra kryeministrit Edi Rama. Ndërkohë që Rama po zhvillon një takim me banorët e Pustecit, dhjetëra mbështetës të opozitës janë ngritur në protestë. Qytetarët janë mbledhur prej më shumë se 30 minutash në fshatin Grabovicë, ku pritet të kalojë kryeministri me eskortën e tij.

Mësohet se ata do të tentojnë t'i presin rrugën Ramës dhe të pengojnë eskortën të kalojë dhe për këtë arsye forca të shumta policie janë vendosur në gatishmëri për të mos lejuar bllokimin e qarkullimit.

Kujtojmë se ky është i vetmi akt nacional që lidh Korçën me Pogradecin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 11:08

Deputeti i opozitës së Re Andi Përmeti deklaroi se ligji për arsimin e lartë nuk duhet të anulohet por të shtyhet me të paktën me një vit për t'i dhënë mundësinë të rinjve të përmirësojnë mesataren që të mos largo

Postuar: 18/07/2019 - 11:03

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një komenti në rrjet, ka reaguar lidhur me verifi

Postuar: 18/07/2019 - 10:55

Ministrja e Arsimit Besa Shahini deklaroi se nota mesatare për degën e Mësuesisë do të shkojë 8 n

Postuar: 18/07/2019 - 10:47

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti gjatë fjalës së tij në parlament deklaroi se vendosja

Postuar: 18/07/2019 - 10:34

Deputeti i opozitës së re Andi Përmeti i cili sot ka thirrur në interpelancë ministren e Arsimit

Postuar: 18/07/2019 - 10:31

Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja ka kërkuar nga kolegët deputetë që sot të mos miratohet pr

Postuar: 18/07/2019 - 09:49

Ish-deputeti i PD Tritan Shehu me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se vendimi