Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Ramën e kanë shpallur në kërkim", deklarata e papritur e ish-deputetit

Postuar: 15/05/2019 - 20:23

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, nga protesta e bonorëve të Astirit, ka deklaruar se simpatizntët  e opozitës jashtë parlamentit do të të vijojnë me protestat kundër qeverisë Rama.
 
Ndër të tjera Balliu ka thënë se Rama duhet të bëjë sytë katër pasi protestuesit e kanë shpallur në kërkim.
 
"Kryeministri tha se këtij populli nuk i ngrihet e krahasoj me organet genitale një vit e gjysmë më para. Epo e vërtetova se këtu ka popull ka sovran dhe shqiptarët janë çuar. Kjo betejë nuk do të ndalojë asnjë sekond. Edi Rama sapo të dalë nga dera e shtëpisë në Surrel të hap sytë katër se populli të ka shpallur në kërkim. " ka deklaruar Balliu ndër të tjera në fjalën e tij para banorëve të Astirit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 21:10

Avokati Altin Goxhaj, i ftuar në Fax Neës ka komentuar protestën e opozitës ku sipas tij ishte masive, por u shua me ndërhyrjen e Sorosit.

Postuar: 26/05/2019 - 20:45

Raportuesi për Shqipërinë në KE Knut Fleckenstein, nuk do të jetë më eurodeputet.

Postuar: 26/05/2019 - 20:10

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka refuzuar propozimin e Kosovës, që Arbër Abazi të emër

Postuar: 26/05/2019 - 19:46

Mediat greke kanë komentuar publikimin e fotove të Ramës duke konsumuar drogë nga Sali Berishës n

Postuar: 26/05/2019 - 19:35

Kryetari demokrat, Lulzim Basha, reagoi sërish për protestën e ditës së shtunë.

Postuar: 26/05/2019 - 18:53

Presidenti Ilir Meta ka vizituar sot Tropojën, ku edhe ka marrë pjesë në Festivalin e Parë Mbarëk

Postuar: 26/05/2019 - 18:38

I ftuar në studion e Fax News,  drejtori ekzekutiv i Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi ka